SMYČCOVÉ TRIO

16.9.2020 od 19 hodin

SMYČCOVÉ TRIO

Vážná hudba

Předprodej 3. 2.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

KORONAVIRUS – informace k mimořádným opatřením – vládní usnesení

MARKÉTA SÁDECKÁ - viola

PETR MATĚJÁK - housle

VIKTOR VONDRÁČEK - violoncello

PROGRAM: 

Johann Sebastian Bach: Čtyři dueta pro housle a violoncello, I. Moderato, II. Allegro energico   

Ludwig van Beethoven: Duo pro violu a violoncello (jednověté)   

Johann Nepomuk Hummel: Smyčcové trio G dur   

Johan Halvorsen: Passacaglia pro housle a violu   

Ludwig van Beethoven: Smyčcové trio op.9, č.3   

MARKÉTA SÁDECKÁ - vystudovala Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením u Jiřího Richtera, zakladatele Sukova komorního orchestru a HAMU v Praze u Karla Untermüllera. Zúčastnila se interpretačních kurzů u nás i v zahraničí. Vyhrála celostátní Soutěž konzervatoří a od té doby spolupracuje s vyznamnými komorními i symfonickými orchestry v ČR. Působila jako violistka v Národním divadle a v Symfonickém orchetru Českého rozhlasu. 

PETR MATĚJÁK - jablonecký rodák je žákem prof. Josefa Muziky (žák prof. Otakara Ševčíka), prof. Jiřiny Dlouhé na Konzervatoři v Teplicích a prof. Nory Grumlíkové na HAMU v Praze. Pokračoval stáží v Moskvě u Vladimíra Malinina, zúčastnil se řady interpretačních kurzů (např. u Nathana Milsteina, Salvatore Accardo). Petr Matěják působil v Pražském komorním orchestru bez dirigenta, Kvartetu Martinů, Českém smyčcovém triu, založil Max Brod Trio v Berlíně, věnoval se filmové hudbě i jazzu. Koncertoval na všech světadílech kromě Antarktidy.

VIKTOR VONDRÁČEK - absolvent prof. Viktora Moučky na Pražské konzervatoři, od něhož získal zároveň i skvělé vzdělání v oblasti komorní hudby. Ve studiu pokračoval na významných hudebních kursech doma i v zahraničí. Viktor Vondráček působí jako koncertní mistr v Národním divadle. 

PŘEDSTAVENÍ SE KONÁ V RÁMCI PROJEKTU RODÁCI JABLONECKA ZA FINANČNÍ PODPORY STÁTNÍHO FONDU KULTURY. 

Další informace

Vstupenky kupujte v den předprodeje pouze přes web - vždy od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ 

Pokladna divadla je uzavřena.

Partneři akce

  • STÁTNÍ FOND KULTURY

Naši partneři