STRÝČEK HARRY

3.6.2022 od 19 hodin

STRÝČEK HARRY

Náchodská divadelní scéna

Festival ochotnického divadla

Předprodej 12. 4.

Informace

Autor:
Alena Herman
Režie:
Petr Dudáček
Hrají:
Zdeněk Hurník, Rostislav Hejcman, Alexandra Jaroměřská, Martina Mílová, Jiří Ježek, Filip Křivohlávek, Kristýna Dudáčková

Komedie využívající prvky lehkého anglického humoru.

Celý děj se odehrává v milionářském domě strýčka Harryho a je zasazena do současnosti. Hlavním hrdinou se ovšem nestává strýček, ale jeho sluha James. Chlapík, kterému nechybí noblesa a humor. Ve chvíli, kdy si milionář Harry přivede do domu mladou manželku, kterou si tak trochu neuváženě vzal v Las Vegas, se začnou v domě dít věci. Jessika je velmi mladá, krásná, ale ke všemu je vegetariánka. Nabourá svým příchodem do té doby poklidný život dvojici mužů ve středním věku. Nutí Harryho jíst zdravě, běhat a ještě ke všemu očekává velmi rušný intimní život. Zcela zničený Harry žádá Jamese o pomoc. Jak James pomohl svému pánovi, se ovšem dozví divák až v závěru hry.

Harry jen naoko umírá a na scénu přicházejí další protagonisté, aby byla vyřešena jeho poslední vůle. Harry byl v životě milovníkem žen. Všichni si ovšem myslí, že neměl žádné děti a celé dědictví připadne mladé vdově. Odkryje se tajemství, o kterém věděl jen sluha James. Harry měl bratra, se kterým byli jednovaječná dvojčata. Bratr ovšem nemohl mít děti. A jak říká sluha James: „Můj pán se ujal velmi delikátního úkolu, který mu švagrová svěřila, protože nechtěl, aby v očích lidí jeho bratr vypadal jako vůl“. Tento úkol ovšem splnil hned třikrát. Lehká komedie, kde se ústředním tématem stává rodinné tajemství a také skutečnost, jaký neblahý účinek může mít vegetariánská strava na milionáře v ,,nejlepších letech anglického gentlemana“.

Nápověda - Věra Sedláčková

Zvuk a světla - Roman Petrásek a Jana Mojžíšová

Hudba - Roman Petrásek

.

Představení se koná v rámci projektu "Ochotnické divadlo v našem regionu" za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.

 

Další informace

Vstupenky kupujte přes web divadla nebo prostřednictvím webu E-VSTUPENKA.CZ

Vstupenky

100 Kč
jednotné vstupné

INFORMACE O VSTUPENKÁCH

Partneři akce

  • STÁTNÍ FOND KULTURY

Naši partneři