RUSALKA nejen podle Dvořáka

6.6.2022 od 19 hodin

RUSALKA nejen podle Dvořáka

Divadlo Ypsilon Praha

Činohra

Předprodej 12. 4.

Skupina DB

Informace

Autor:
Antonín Dvořák, Jaroslav Kvapil, Jan Schmid
Režie:
Jan Schmid
Hrají:
Martin Dejdar, Jana Synková nebo Markéta Častvaj Plánková, Jiří Lábus, Barbora Skočdopolová, Lenka Šebek Loubalová, Petr Vacek, Jan Jiráň, Ondřej Ruml a další.

aneb Kdo je stará Háta?

Co se stane, když do prostředí s Vodníkem, Ježibabou, Princem i Rusalkou vstoupí Švanda dudák, zvlášť když Princ už je trochu ve věku? Dvořákova opera se stala inspirací k ypsilonské inscenaci na téma problematického světa mytických postav a komplikovaného světa lidí. Navíc je plná odboček i asociací jinam. Ypsilonská travestie slavné opery.

Recenze

„(…) ideální ypsilonský návštěvník zná originál. Čím líp, tím víc se baví – a zároveň mile, vteřinově dojímá; především během slavných árií, které Kořínkova úprava téměř důsledně odnímá sólistům a svěřuje cudnému sboru. (…) Lábus svého nafintěného hedvábného Golema mění neuvěřitelně mistrnými, jemnými intonačními posuny ve tvora zamilovaného, smutného, nadšeného, proradného, zranitelného, sebevzhlíživého i osamělého, v kohosi mezi Honzou, panem Francem, pierotem a paňácou, směšného nebo hodného politování jako kdokoli z nás. Bleskové přechody z role do »civilu« a kritické poznámky z forbíny sice patří k základům zcizovacího principu Schmidových textů i režií a Lábus jimi kdykoli vyvolává smích publika, ale i jim dává něco navíc: jiskřivý improvizovaný kontakt s jednotlivými divačkami. Podobným solitérem Ypsilonky – ne-li ve všestrannosti, pak ve výraznosti, celistvosti a okamžité účinnosti postav – je mezi ženami Jana Synková.“ (Jiří Černý, Divadelní noviny 2003)

Délka představení 2 hod. 10 min.

Další informace

Vstupenky kupujte přes web divadla nebo prostřednictvím webu E-VSTUPENKA.CZ

Vstupenky

490 Kč
I. cenová kategorie
470 Kč
II. cenová kategorie
400 Kč
III. cenová kategorie
350 Kč
IV. cenová kategorie

INFORMACE O VSTUPENKÁCH

Naši partneři