"Když jsem před padesáti lety nastupovala do divadla Semafor, dostala jsem na krk dudlík a byla tak oficiálně pasována na ´šansoniérské miminko," usmívala s v úvodu koncertu Jitka Molavcová a fenomén Semaforu, tedy Jiří Suchý její slova okamžitě potvrdil. " Byla to velmi slušná, introvertní dívka a takovou zůstala doteď," usmíval se principál, textař, hudební skladatel, šoumen s laskavým srdcem a ještě laskavějším inteligentním humorem.

Jakmile ovšem zazněly první tóny více i méně známých šlágrů, hitovek či nových šansonů, vjela do těchto laskavých bytostí nadpozemská energie. Oba stříleli jednu píseň za druhou bez zadýchání, nohy jim létaly v neuvěřitelném tempu a rázem jich bylo všude plno. Bylo skutečně až dechberoucí sledovat, jak ti dva zapomněli stárnout. U dámy se věk neprozrazuje, ovšem i jedenaosmdesátiletý Jiří Suchý řádil tak, že by strčil do kapsy i o generaci mladší kolegy.

A jaké písně tedy z pódia Městského divadla v Jablonci zazněly? Za doprovodu Orchestru divadla Semafor, pod vedením Jiřího Svobody, začal večer Třema tetama, pokračoval Třemi strážníky a když došlo na Tři rybičky, bylo jasné, že nám známá dvojice pořád dokáže vyTŘÍt zrak. Nechyběly ani songy Je nebezpečné dotýkat se hvězd, Jó, to jsem ještě žil, Klokočí, či Pramínek vlasů. Krev rozproudila rock n´rollová polka (terminus technikus by Jiří Suchý) Lípa zelená a původně zamýšlený konec završila píseň ´Vydáme se na cestu dlouhou.´ Jelikož se ovšem, po střechu zaplněné divadlo, nechtělo hudebního zážitku vzdát, museli protagonisté ještě několikrát sáhnout pro přídavek. A tak to pokračovalo do doby, než Jiří Suchý pronesl: " Tato píseň je specifická tím, že nese přívlastek ´Opravdu poslední.´ A že tleskalo publikum vestoje bylo nejen zcela jasné, ale především zcela zasloužené. 

Za všechny se rozloučíme větou Zdeny z Jablonce: "Ty písničky mají melodii, texty hloubku a pohoda z toho všeho doslova sálá. Já už svoje roky mám, ale teď si připadám jako zamlada, když jsem se vracívala z odpoledních čajů," svěřila se s úsměvem a stoupla si do fronty ve foyer, aby si ještě koupila CD své oblíbené pěvecké dvojice. (ims)