Když přidáte k menuetu jednu dobu, vznikne swing. A víte proč? Protože swing se dá udělat ze všeho.Tato myšlenka a nejen ona, zazněla v Městském divadle v Jablonci v rámci večera s názvem Swing se vrací neboli o štěstí, který nabídlo příznivcům nestárnoucí hudby Studio Ypsilon. Kdo čekal typickou činohru, byl zklamán, kdo přišel na koncert, mohlo se mu příčit příliš mnoho slov. A kdo se přišel zábavnou formou dozvědět něco o swingu, o jeho vzniku, síle, vlivu a toho, jak dokáže ovlivnit životy těch, co swingem žijí a ještě si u toho vychutnat známé tóny, tak si přišel na své.

Potvrdilo se, že mládí v Ypsilonce přináší svěží vítr, typickou poetiku, energii a navíc je nepřehlédnutelné, že to všechny baví. Swing je životní styl, cítění i stav mysli, tak by se dalo shrnout poselství, které nám neokoukané tváře z Ypsilonky dokázaly naservírovat s neuvěřitelnou přirozeností. Opomenout samozřejmě nelze ani skvělé pěvecké a taneční výkony, což během programu oceňovalo po střechu zaplněné divadlo bouřlivým potleskem. Ten ostatně nebral konce ani v závěru, čímž  si přítomní vynutili i přídavek. Jelikož dává představení prostor i hostům, kteří ovšem nejsou dopředu známí, padaly i přestávce ve foyer divadla tipy, kdo se objeví  tentokrát.. Nakonec byl tím překvapením Jiří Štědroň, který si na pódiu s úspěchem střihl jednu ze svých nových autorských skladeb.

"Já jsem z toho byla původně rozpačitá. Na začátku jsem se snažila hledat smysl vyprávění a vše si dávala do kontextu. Teprve, když mi došlo, že je to takový pel mel příběhů a informací, začala jsem si to užívat. Ty písničky byly prostě skvělé, až mi bylo líto, že si nemůžu taky zatančit," usmívala se Jitka z Liberce a doplnila, že si po návratu domů určitě ještě trochu swingu dopřeje. ( ims)