Tanec srdcem 2020 - II. přehlídkový večer a inspirativní představení

18.9.2020 od 19:30 hodin

Tanec srdcem 2020 - II. přehlídkový večer a inspirativní představení

Balet, tanec

Předprodej 1. 9.

Informace

Regionální postupová přehlídka dětských tanečních skupin scénického tance a pohybového divadla s možností postupu na celostátní přehlídku.

TANEC SRDCEM 18. 9. 2020

II. PŘEHLÍDKOVÝ VEČER - přehlídka dospělých skupin od 18 hodin. Jednotné vstupné 150 Kč (platí i na Inspirativní představení).

           Zhruba  osmdesát dospělých interpretů každým rokem zaujme diváky obrazově nápaditými choreografiemi na různá témata. Jevištní formy se střídají od tanečního divadla k čistě pohybovému divadlu, které prezentuje například soubor Parau, Parau. Vedle některých pedagogů pracují choreograficky již jejich žákyně. Což je výsledek několikaleté činnosti v oblasti vzdělávání v rámci přehlídek (součástí přehlídek jsou již tradičně interpretační semináře pro všechny účastníky a vzdělávací semináře pro pedagogy) i mimo ně, značně se tak oživil tvůrčí potenciál a pedagogický um jak v oblasti dětského tance, tak v oblasti tance mládeže a dospělých.

            V regionu dnes působí několik významných těles, která pravidelně reprezentují region hned v několika celostátních přehlídkách a festivalech, ale i v zahraničí. Dva jablonecké soubory – Parau, Parau a TS Magdaléna z.s.  

            V obou večerech vystoupí interpreti nejméně z osmi souborů libereckého kraje. Každoročně jsou vybrány 4 nominace na národní přehlídky v Kutné Hoře a Jablonci nad Nisou. Na závěr festivalu je pro účastníky i diváckou veřejnost připraveno vždy kvalitní představení profesionálního souboru.

INSPIRATIVNÍ PŘEDSTAVENÍ (od 20 hodin)

Pořádá: TANEČNÍ STUDIO MAGDALÉNA RYCHNOV U JABLONCE NAD NISOU, MĚSTSKÉ DIVADLO JABLONEC NAD NISOU, NIPOS ARTAMA PRAHA

Akce je realizována za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou, Ministerstva kultury ČR a Libereckého kraje.

Vstupenky

Naši partneři