TANEC SRDCEM 2018 - II. PŘEHLÍDKOVÝ VEČER A INSPIRATIVNÍ PŘEDSTAVENÍ PULSAR

17.3.2018 od 18 hodin

TANEC SRDCEM  2018 - II. PŘEHLÍDKOVÝ VEČER A  INSPIRATIVNÍ PŘEDSTAVENÍ PULSAR

Balet, tanec

Předprodej 26. 2.

Informace

Regionální postupová přehlídka dětských tanečních skupin scénického tance a pohybového divadla s možností postupu na celostátní přehlídku.

TANEC SRDCEM 15. 3. - 17. 3. 2018

II. PŘEHLÍDKOVÝ VEČER - přehlídka dospělých skupin od 18 hodin

           Zhruba  osmdesát dospělých interpretů každým rokem zaujme diváky obrazově nápaditými choreografiemi na různá témata. Jevištní formy se střídají od tanečního divadla k čistě pohybovému divadlu, které prezentuje například soubor Parau, Parau. Vedle některých pedagogů pracují choreograficky již jejich žákyně. Což je výsledek několikaleté činnosti v oblasti vzdělávání v rámci přehlídek (součástí přehlídek jsou již tradičně interpretační semináře pro všechny účastníky a vzdělávací semináře pro pedagogy) i mimo ně, značně se tak oživil tvůrčí potenciál a pedagogický um jak v oblasti dětského tance, tak v oblasti tance mládeže a dospělých.

            V regionu dnes působí několik významných těles, která pravidelně reprezentují region hned v několika celostátních přehlídkách a festivalech, ale i v zahraničí. Dva jablonecké soubory – Parau, Parau a TS Magdaléna z.s.  v posledních letech opakovaně i nominace na prestižní divadelní festival Jiráskův Hronov. Soubor TS Magdaléna z.s. Byl v roce 2015 již podruhé (poprvé v roce 2012) na DANCE IMPACT FESTIVAL - přehlídce současného amatérského tance v Bornem v Belgii s choreografií Hlava Dívky - Magdaléna Pupík Rellichová a soubor.

            V obou večerech vystoupí interpreti nejméně z osmi souborů libereckého kraje. Každoročně jsou vybrány 4 nominace na národní přehlídky v Kutné Hoře a Jablonci nad Nisou. Na závěr festivalu je pro účastníky i diváckou veřejnost připraveno vždy kvalitní představení profesionálního souboru.

INSPIRATIVNÍ PŘEDSTVENÍ PULSAR od 20 hodin - choreografie Michal Záhora 

Člověk je mimořádně složitý a nejkomplexnější výtvor vesmíru. Jsme vesmírní běžci, naše těla jsou stvořena z hvězdného prachu. Náš zdroj stále živý a pulsující, vesmírný maják, ze kterého jsme původně vzešli - PULSAR

námět a choreografie: Michal Záhora

Tvorba a tanec: Jitka Čechová, Michal Heriban, Sára Koluchová

Tereza Krejčová, Nikola Němcová, Roman Zotov, Michal Záhora

Umělecká konzultace: Kateřina Stupecká

Kostýmy: Zuzana Kubíčková

Hudba: Carlo Natoli/It/

Světelný design: Robert Štěpánek, Prokop Vondruška

Kurátor projektu a produkce: Jan Malík a Pulsar z.s.

TANEČNÍ STUDIO MAGDALÉNA RYCHNOV U JABLONCE NAD NISOU, MĚSTSKÉ DIVADLO JABLONEC NAD NISOU, NIPOS ARTAMA PRAHA

Akce je realizována za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou, Ministerstva kultury ČR a Libereckého kraje.

Naši partneři