Tereza Mátlová - Daniel Hůlka - Vladimír Chmelo

17.6.2020 od 19 hodin

Spustili jste video a stále nevidíte obraz? Obnovte si prosím stránku.     Zavřít upozornění

Hudba

Předprodej 27.5.

Informace

Nejznámější árie z oper a duety z muzikálů v podání předních pěveckých interpretů. 

Klavírní doprovod: AHMED HEDAR

Pořad bude také on line vysílán.

Tereza Mátlová – sopranistka

operní i muzikálová zpěvačka. Absolvovala operní zpěv na pražské Hudební akademii múzických umění u prof. Magdaleny Hajòssyové. V současné době účinkuje v Národním divadle v Praze, v divadle F. X. Šaldy v Liberci, v Severočeském divadle v Ústí nad Labem i na světových hudebních scénách. Tereza se věnuje také koncertní činnosti a spolupracuje s významnými dirigenty, jakými jsou např. Marcello Rota, Vladimir Jurowski, Riccardo Frizza, Enrique Mazzola, Leoš Svárovský, Jan Kučera, David Agler, Claude Schnitzler. Vystoupila v rolích jako Cosette v Les Misérables, Ellen v Miss Saigon a Primadonna Carlotta Giudicelli v muzikálu Fantom Opery v GOJA Music Hall v Praze.

Daniel Hůlka – basbaryton

český operní a muzikálový zpěvák a herec. Je známý hlavně svými rolemi v muzikálech jako jsou Dracula nebo Monte Cristo. Věnuje se ovšem i opeře a sólové tvorbě. Po ukončení gymnázia absolvoval Pražskou konzervatoř u profesora Z. Jankovského. Původně se věnoval opernímu zpěvu. Zpíval v divadlech – J. K. Tyla v Plzni, F. X. Šaldy v Liberci, ve Stavovském divadle, Hudebním divadle v Karlíně, Ústí nad Labem a v Národním divadle, kde byl v angažmá. V jeho repertoáru jsou role jako např. Don Giovanni, Escamilio, Figaro, Sylvio, Kalina, Dracula, Javert, Jekyll & Hyde, Edmond Dantès, Pán démonů, Lord Kelso, Baron Prášil, Jan Mydlář, Král Šalamoun.

Vladimír Chmelo –baryton

držitel Ceny Thálie, je zpěvák mezinárodního renomé. Zpíval v mnoha významných světových divadlech, z nichž jmenujme především newyorskou Metropolitní operu, milánskou La Scalu, Teatro Colon v Buenos Aires, Opery v Paříži, Hamburku, Palerma, Tokya a dalších. Uplatnil se především v italském operním repertoáru, v rolích Rossiniho, Donizetiho a Verdiho oper. Kromě opery se věnuje komorní a oratorní hudbě a pedagogické činnosti.

KONCERT SE KONÁ ZA FINANČNÍ PODPORY STÁTNÍHO FONDU KULTURY ČR.

Partneři akce

  • STÁTNÍ FOND KULTURY

Naši partneři