TLESKALI JÍ V LA SCALE

26.9.2024 od 19 hodin

TLESKALI JÍ V LA SCALE

Vážná hudba

Předprodej
12. 6.

Informace

Koncert mladých operních pěvců, jehož čestným hostem bude Zora Jehličková, emeritní dlouholetá sólistka opery Národního divadla v Praze, které tleskali diváci také v řadě předních evropských scén včetně milánské La Scaly. Mimo jiné se ve svých začátcích zúčastnila mistrovského kurzu na akademii v italské Sieně u prvního učitele L.Pavarottiho E. Campogallianiho.

Mladé pěvce na Burze mladých zpěváků, která se v posledních letech koná v Praze většinou na jevišti Národního divadla a Státní opery, vybral Lubomír Havlák, emeritní dlouholetý sólista opery Národního divadla a přední česká divadelní a hudební kritička, redaktorka Radmila Hrdinová, která bude koncert provázet slovem.

 

Účinkují:

Zuzana Jeřábková - mezzosoprán

Jan Tejkal - tenor

Ondřej Potůček - baryton

Augustin Kužela, klavírní doprovod, pedagog HAMU a Pražské konzervatoře

Zazní árie z českých i světových oper B. Smetany, A. Dvořáka, W. A. Mozarta, G. Verdiho, G. Pucciniho, P. Mascagniho a dalších.

.

Burza mladých pěvců je příležitostí pro mladé operní zpěváky se jednou za rok představit zástupcům českých operních scén a hudebních agentur. Pořádá ji Jednota hudebního divadla. Řada účastníků těchto hudebních přehlídek se stala úspěšnými sólisty opery Národního divadla v Praze a dalších předních českých i zahraničních operních scén. Rovněž získali řadu významných ocenění v mezinárodních pěveckých soutěžích. Několik je nositeli Ceny Thálie.

Na Burze mladých pěvců začínala například Kateřina Kněžíková, Ivana Veberová, Kateřina Jalovcová, Lívie Vénosová, Jana Kačírková, Michaela Kapustová, Miloš Horák, David Nykl, Jan Šťáva, Jan M. Hájek a řada dalších.

Prémie skupiny H

 

 

Vstupenky

150 Kč jednotné vstupné

Informace o vstupenkách

Naši partneři