V rámci koncertu v Městském divadle Jablonec jsme oslovili jeho hlavního protagonistu, houslového virtuosa Václava Hudečka a položili mu tři otázky, související se současnou ´dobou covidovou´.

 

V první řadě bych ráda věděla, jak vnímáte atmosféru v divadle a zpětnou vazbu od obecenstva, když jsme všichni orouškovaní?

Rozdíl já osobně nevnímám. Ale ty lidi obdivuji a lituji zároveň. Hlavně si jich ale vážím, jelikož jsou ochotni přijít i s rouškama. Vím, že mají mnozí různá zdravotní omezení a se zakrytou půlkou obličeje trpí, ale přesto přijdou. Já se na oplátku snažím, aby jejjich zážitek byl co nejlepší. Oni si to zaslouží. Je to až dojemné.

V orchestru byl jeden z hudebníků v roušce a ostatní ne. Máte nějaká kritéria pro nošení?

To vůbec ne, já jsem si sice všiml, že je kolega v roušce, ale proč, to netuším. Vím jen, že má malé dítě, tak možná proto. Jinak jsme žádná nařízení ani omezení nikomu nedávali. Vše je na osobním zvážení a zodpovědnosti každého z nás. A já lidem věřím.

Jako vždy je tu dnes s vámi manželka Eva. Jak jste strávili jarní měsíce se všemi těmi vládními omezeními?

My jsme spolu pořád. A je to tak již od té doby, co jsme se vzali. Takže pro nás to byla vlastně jen taková delší dovolená. Navíc Eva stihla dopsat novou knížku, já jsem se naučil několik nových věcí a vytřídil jsem si archiv, takže jsme karanténou nijak netrpěli. Ale teď jsme rádi, že už je to za námi.

Děkuji za rozhovor     

Irena MALÁ SVATÁ

.

Foto: Martin Kubišta