Tříkrálové zpívání je jednou z tradičních akcí, kterými se pyšní Městské divadlo v Jablonci nad Nisou a na něž my právem nedáme dopustit. V rámci tohoto odpoledne se sejdou dětské pěvecké sbory Jablonecka, aby předvedly vánoční písně, které mají v repertoáru a nejen to. Všichni společně, tedy představené sbory i publikum,  si závěrem zanotují některou ze známých koled.

Tříkrálové zpívání se letos konalo v jabloneckém kulturním stánku již po devatenácté a zúčastnily se ho sbory Skřivánek, Novovesánek I a II, Fialenky, Zvoneček, Rolnička a Vrabčata s Vrabčáky. Pořadem provázel skvělý David Jelínek a když uváděl tradičně úvodního hosta akce - DPS Skřivánek, který pod vedením Věry Pokorné, sdružuje malé zpěváčky z mateřinek, bylo jasné, že nejen přítomné matky neudrží dojetí. Malé holčičky žmoulající sukýnky předvedly, po boku svých stejně starých kamarádů, opravdu skvělý výkon a dámy v publiku si nestačily otírat oči. I další sbory se na pódiu skutečně blýskly a tak byli připravení plyšáci pod stromečkem, jenž si zástupci kolektivů losovali, odměnou více, než zaslouženou.

Jako tradičně akci uzavíraly děti z DPS Vrabčata a Vrabčáci, jejichž základnou je ZŠ Mozartova a sbormistrem ředitel divadla, Mgr. Pavel Žur. A tady jsme se dočkali dalšího tradičního okamžiku. To když předával David Jelínek sbormistru Žurovi Diplom za práci sboru, podepsaný ředitelem divadla Pavlem Žurem. Tento okamžik si David nenechá nikdy ujít a je třeba říci, že diváci se smějí rovněž každoročně. Aby Tříkrálové zpívání dostálo zavedeným zvyklostem, střihli jsme si závěrem dvě koledy, a to ´My tři králové jdeme k vám´a ´Narodil se Kristus pán´, přičemž publikum se vybičovalo především u té druhé a tak nebylo jasné, jestli zpívá hlasitěji hlediště, či jeviště. Každopádně se devatenáctý ročník Tříkrálového zpívání vydařil a nám nezbývá, než se těšit na ten jubilejní, dvacátý. ( ims)