TRIO LA MUSICA

6.4.2016 od 19 hodin

TRIO LA MUSICA

Vážná hudba

Předprodej 25. 2.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Dámské trio - Trio La Musica - bylo založeno v roce 2010 s ideou věnovat se kromě sólové a orchestrální činnosti také komorní hře a seznámit publikum s triovou tvorbou pro neobvyklou nástrojovou kombinaci – flétna, lesní roh, klavír.

Zuzana Rzounková (lesní roh) - žádaná a vysoce ceněná sólohornistka renomovaného Symfonického orchestru hl. M. Prahy FOK bezesporu patří ke špičce svého oboru.

Marta Korduljak (flétna) - během koncertních turné vystoupila v mnoha zemích světa. Od roku 2005 je flétnistkou Moravské filharmonie Olomouc.

Jana Goliášová (klavír) - věnuje se komorní hře a pravidelně doprovází - zejména hráče na dechové nástroje - na zahraničních soutěžích a interpretačních kurzech. Hostovala v Německu, Švýcarsku, Polsku, Rakousku a Holandsku. Působí na JAMU v Brně. Zvukově se doplňují a vytvářejí tak kompaktní malebný celek.

Souhra tohoto výjimečného ansámblu se vyznačuje mimořádnou zvukovou krásou, technickou dokonalostí a srdečným muzikantstvím. V repertoáru tria naleznete díla Mozarta, Telemanna, Myslivečka, Dusseka, Duvernoye, Ewanze, Bonis, Honeggra, Schockera a dalších. Existence tria inspiruje i soudobé skladatele k tvorbě děl pro toto nástrojové obsazení.

PROGRAM: J. Mysliveček - Trio z opery "II Bellerofonte", F. Duvernoy - Trio č. 1 in C, F. Doppler - Souvenir du Rigi op. 34, M. Bonis - Scenes de la foret, G. Schocker - Water Music.

Naši partneři