ÚNOS ZE SERAILU

16.4.2018 od 19 hodin

ÚNOS ZE SERAILU

Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem

Opera

Předprodej 1. 3.

Skupina ND

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Autor:
W. A. Mozart
Režie:
Martin Otava
Hrají:
Konstance: Jarmila Baxová / Tereza Mátlová Blonda, komorná: Michaela Gemrotová / Eva Kývalová Belmonte: Jan Ondráček / Milan Vlček Pedrillo, sluha: Nikolaj Višňakov Osmin, dozorce v paláci: Miloš Horák / Zdeněk Plech Selim Paša: Vladimír Štěpka

Singspiel Únos ze serailu (Die Entführung aus dem Serail), stojící na začátku Mozartova vrcholného období, vznikl na objednávku císaře Josefa II. pro vídeňský Burgtheater. Slavné Mozartovo dílo je neseno v typicky odlehčené atmosféře, hýří štiplavě rošťáckým i shovívavým humorem, ale dokáže se také – jak je u Mozarta zvykem – zastavit a ztišit v jemných a melancholických pasážích.

Příběh o věrné Konstanci a její služebné Blondě, unesených tureckým pašou Selimem do jeho harému, z nějž jsou složitě vysvobozovány svými nápadníky Belmontem a Pedrillem, je variací na mozartovsky životodárné téma hledání svobodné přirozenosti a rovnováhy v mezilidských vztazích a pochopitelně nejvíce ve vztahu mezi ženou a mužem. Propracování charakterů a hudební virtuozita sólových partů staví Mozartovu operu vysoko nejen nad díla jeho současníků, ale potvrzují i přední skladatelovu pozici mezi dramatickými umělci všech dob. Od prvního provedení se toto duchaplné dílo setkává s neustávající oblibou u diváků.

Opera je nastudována v německém originále.

libreto: Christoph Freidrich Bretzner   

dirigent:Miloš Formáček, Milan Kaňák   

výtvarník scény: Martin Otava  

výtvarník kostýmů: Dana Haklová   

sbormistr: Jan Snítil   

korepetice:Irina Lorents   nápověda: Eva Jelínková  

Náhradní představení za původně plánovaný titul Příhody lišky Bystroušky.

 

Další informace

Vstupenky rezervujte a kupujte přes web vždy následující den po zahájení předprodeje od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a mnoha dalších místech.

TYTO REZERVACE JE NUTNÉ VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace automaticky ruší! VŠECHNY REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ DEN PŘED AKCÍ!!! V den konání prodej POUZE v pokladně divadla!

Partneři akce

  • Rádio Contact

Naši partneři