Vánoce s Magdalénou

9.12.2018 od 17 hodin

Vánoce s Magdalénou

Balet, tanec

Předprodej 12. 11.

Informace

MARIÁNSKÝ KULT V ČESKÉM TANEČNÍM PROSTŘEDÍ

Taneční a pohybové studio Magdaléna Rychnov u Jablonce n/N

Stalo se již tradicí že TaPS Magdaléna, z.s. připraví v době adventu vánoční představení na základě probíhajícího projektu. V posledních dvou letech se věnujeme se svými žáky a studenty projektu „Mariánský kult v českém uměleckém prostředí“.

Prvotním přínosem projektu je seznámení žáků a následně veřejnost s tradicí a hodnotou české lidové písně. Jde o již třetí projekt tohoto typu, který jsme realizovali. Oba předchozí projekty podpořil Státní fond ČR v programu – podpora vysoce hodnotných neprofesionálních uměleckých aktivit. Současný projekt podpořilo Statutární město Jablonec nad Nisou. Tímto projektem chceme zdůraznit fakt, že česká hudební kultura patří mezi pět nejvýznamnějších hudebních kultur na světě, a jako takovou by ji lidé měli vnímat, provozovat, hovořit o ní, a to i v širších historických, společenských a kulturních souvislostech. Pokud se tato informace projeví v pedagogické a umělecké práci s dětským interpretem, je jisté, že zůstane součástí jeho vědění, protože informace získaná přes umělecký prožitek je pro dítě trvalá. 

Projekt je propojením historických pramenů původních textů, hudby čerpající z lidových hudebních námětů v současném pojetí Jana Jiráska a současným tanečním vyjádřením.

V závěru se potkáme jako každý rok ve foyer divadla u vánočního závinu a horkého čaje s vůní skořice.

AKCE SE KONÁ ZA FINANČNÍ PODPORY STATUTÁRNÍHO MĚSTA JABLONEC NAD NISOU.

POZVÁNKA

Naši partneři