VILÉM VEVERKA - NEXT HORIZON

5.10.2021 od 19 hodin

VILÉM VEVERKA - NEXT HORIZON

Vážná hudba

Předprodej
1. 9. 2020

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

PŘELOŽENO Z 21. 10. A 25. 11. 2020

NEXT HORIZON

Koncert s kapelou Ultimate W Band.

Zdá se, že potřeba překračování hranic je u Viléma Veverky zakódována někde hluboko v jeho DNA. V rámci projektu Next Horizon a stejnojmenného alba, které nahrál se svým Ultimate W Band, poskládal vedle sebe klasiku, filmovou i populární hudbu, ale i skladby, které přímo pro něj napsal Martin Hybler. Vše je mistrně zaranžováno a dotaženo v detailech. „Hudba Ennia Morricone je specificky lyrická a v té lyrice až melancholická. Hoboj umocňuje Morriconeho melodiku a bez skladeb Romanza Quartiere a Gabriel’s Oboe by se moje nové album prostě neobešlo. S hudbou Astora Piazzolly jsem se coby interpret seznámil relativně nedávno, Piazzolla je dnes světovým fenoménem, slyší-li posluchači jeho hudbu, chtějí tančit, tak hudba prostě zvedá ze sedadel, má puls i něhu, je to sdílená radost,“ uvedl Vilém Veverka a k dalším skladbám Next Horizon ještě dodal: „O Martinovi Hyblerovi s oblibou i nadsázkou říkám, že je pro mě tím, čím byl Karel Svoboda pro Karla Gotta. Spolupracujeme již dvě dekády a v poslední době stále intenzivněji. Martin ode mě dostal nějaké hudební podněty, které dokázal skutečně geniálně přetavit ve dvě kompozice, jež doslova zdobí výslednou podobu alba.

Program: Ennio Morricone, Martin Hybler, Led Zeppelin, Michal Pavlíček, Astor Piazzolla, Georges Boulanger.

Prémiově bude představeno nové album.

Světově proslulý hobojista Vilém Veverka, vítěz prestižní soutěže Sony Music Foundation, patří k nejúspěšnějším interpretů klasické hudby současnosti.

De facto jako jediný se systematicky věnuji pouze sólové hře, mimo to je zakládajícím členem elitních hudebních formací jako je „Ensemble Berlin-Prag“ a „PhilHarmonia Octet“. Dalším významným pilířem jeho koncertní činnosti je pak zejména jeho vlastní hudební skupina, „Ultimate W Band“, se kterou se specializuje na žánrovou fůzi, respektive hudební crossover.

Jako sólista vystoupil s celou řadou orchestrů, u nás i jinde v Evropě, Americe a Asii.

Vysoce ceněné jsou jeho profilové nahrávky (Supraphon), které jsou odbornou veřejností považovány za svého druhu referenční alba.

Vystudoval jednu z neprestižnějších evropských vysokých hudebních škol (Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin), své studium ještě rozšířil o působení v nejlepším světovém orchestru, Berlínské Filharmonii.

Jako první českých interpret uvedl v české či světové premiéře ty nejnáročnější koncertantní skladby druhé poloviny 20. století a současnosti, jeho doménou jsou pak především „extrémní“ projekty na sólové či komorní bázi.

Produkce „(Ba)Rock goes to Hollywood“ je nejaktuálnějším počinem Viléma Veverky.

Je ambasadorem „Buffet-Crampon“, francouzského výrobce špičkových nástrojů, na jejichž nástroj hraje.

 

Není bez zajímavosti, že se mimo sólová pódia etabluje stále více jako fotograf, spolupracuje se společnostmi Sony a Carl Zeiss, které podporují jeho tvorbu, výstavní činnost a přednášky.

Partneři akce

  • Český rozhlas Liberec

Naši partneři