VILÉM VEVERKA a jeho ULTIMATE W BAND

25.9.2019 od 19 hodin

VILÉM VEVERKA a jeho ULTIMATE W BAND

Vážná hudba

Předprodej 26. 8.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

„(Ba)Rock Goes To Hollywood“

Jana Kubánková, Anna Veverková - housle

Blanka Karnetová - viola 

Lukáš Polák - violoncello

Ondřej Štajnochr - kontrabas

Filip Dvořák - klávesové nástroje

Petr Nohavica - bicí

Atraktivní koncert jednoho z nejvýraznějších současných interpretů klasiky - hobojisty Viléma Veverky s kapelou „Ultimate W Band“ hrající v nástrojovém obsazení: smyčce, bicí a klavír.

V programu koncertu zazní v neortodoxní interpretaci barokní hudba Antonia Vivaldiho, Josepha Haydna, Mariána Vargy, Astora Piazzoly či Martina Hyblera. 

Světově proslulý hobojista Vilém Veverka, vítěz prestižní soutěže Sony Music Foundation, patří k nejúspěšnějším interpretů klasické hudby současnosti.

De facto jako jediný se systematicky věnuji pouze sólové hře, mimo to je zakládajícím členem elitních hudebních formací jako je „Ensemble Berlin-Prag“ a „PhilHarmonia Octet“. Dalším významným pilířem jeho koncertní činnosti je pak zejména jeho vlastní hudební skupina, „Ultimate W Band“, se kterou se specializuje na žánrovou fůzi, respektive hudební crossover.

Jako sólista vystoupil s celou řadou orchestrů, u nás i jinde v Evropě, Americe a Asii.

Vysoce ceněné jsou jeho profilové nahrávky (Supraphon), které jsou odbornou veřejností považovány za svého druhu referenční alba.

Vystudoval jednu z neprestižnějších evropských vysokých hudebních škol (Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin), své studium ještě rozšířil o působení v nejlepším světovém orchestru, Berlínské Filharmonii.

Jako první českých interpret uvedl v české či světové premiéře ty nejnáročnější koncertantní skladby druhé poloviny 20. století a současnosti, jeho doménou jsou pak především „extrémní“ projekty na sólové či komorní bázi.

Produkce „(Ba)Rock goes to Hollywood“ je nejaktuálnějším počinem Viléma Veverky.

Je ambasadorem „Buffet-Crampon“, francouzského výrobce špičkových nástrojů, na jejichž nástroj hraje.

 

Není bez zajímavosti, že se mimo sólová pódia etabluje stále více jako fotograf, spolupracuje se společnostmi Sony a Carl Zeiss, které podporují jeho tvorbu, výstavní činnost a přednášky.

Akce se koná za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.

Další informace

Vstupenky kupujte přes web divadla nebo prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ

Milí diváci, při návštěvě našich divadel vás, v zájmu ochrany našeho i vašeho zdraví, žádáme o dodržení aktuálních hygienických nařízení.
Diváci prokazují při vstupu na divadelní představení svou bezinfekčnost jedním z následujících způsobů:
• potvrzení o negativním RT-PCR testu, který nesmí být starší více než 7 dnů,
• potvrzení o negativním antigenním testu, který nesmí být starší více než 72 hodin a vystavila ho autorizovaná laboratoř nebo lékař,
• potvrzení o negativním antigenním testu pod online dohledem zdravotníka, který nesmí být starší 24 hodin
• lékařem potvrzené potvrzení o prodělání onemocnění COVID-19 v posledních 180 dnech,
• certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o ukončeném očkování, tj. alespoň 14 dnů od aplikace druhé dávky, případně jedné dávky u vakcíny Janssen (pozor – první dávka v případě dvoudávkových vakcín k prokázání bezinfekčnosti od 9. 7. 2021 už nestačí),
• děti do 6 let bezinfekčnost prokazovat nemusí.
Pozorujete-li na sobě příznaky nemoci, nebo jste přišli do kontaktu s nakaženou osobou, buďte ohleduplní a zůstaňte doma. Do divadla vstupujte pouze s ochranou úst a nosu (respirátor třídy FFP2 nebo NANO rouška) a v předsálí se snažte udržovat rozestupy. Používejte dezinfekci rukou a dbejte pokynů hledištního personálu.
Děkujeme vám za vzájemný respekt a těšíme se na vás!

Partneři akce

  • Český rozhlas Liberec
  • STÁTNÍ FOND KULTURY
  • Titan metalplast

Naši partneři