Již po třiadvacáté se v Městském divadle v Jablonci představil DPS Vrabčáci se svým adventním koncertem. Tématem toho letošního byla Sněhová královna. Ta, v podání Lucie Peterkové, provedla zaplněné divadlo večerem. Jeviště v zimním kabátě ovládly dětské sbory, ať už se jedná o domácí Vrabčáky, či jejich malé kamarády ze Skřivánku, nebo partnerský sbor Javořičky z Plzně.

Vrabčáci předvedli, pod vedením Pavla Žura pásmo vánočně laděných písní, zatímco Javořičky se se svojí sbormistryní Bedřiškou Koželuhovou zaměřily více na oblast lásky. Rozdílně pojatá vystoupení obou sborů, na jedné straně se sbormistrem a na straně druhé z ženským vedením, vytvořily dokonale harmonický celek. Úsměv, slzy i dojetí pak vyvolal  v hledišti jablonecký sbor Skřivánek, který navštěvují děti z mateřinek. Pod vedením Věry Pokorné  prťata dokázala, že se jim na prknem, která znamenají svět, stojí už dobře.

Následně  jsme se dočkali hosta, který se na zmíněných prknem pohybuje zdatně už dlouho. Zpěváka s krásným hlasem -  Bohuše Matuše. V rámci dramaturgie pořadu se sice proměnil z proradného čerta v bytost andělskou, ale přesto během celého vystoupení přinášel výhradně pozitivní energii. A spolupráce mu šla s dětmi, se Sněhovou královnou Lucií Peterkovou i Pavlem Žurem, opravdu na jedničku. Krásnou energii dokázal navodit i ten, který za to vlastně ´může´, Pavel Žur. Krom vedení sboru, který si už zazpíval s řadou renomovaných interpretů, podpořil předvánoční duchovní atmosféru v divadle milým projevem. Závěr večera patřil koledám, které si zapěli účinkující i diváci společně. Adventní koncert se Vrabčákům vydařil a přestože byla venku mrazivá noc, odcházeli návštěvníci divadla domů s hřejivým pocitem v srdci.