Název hry tajemného Daniela Doubta napovídá, že o překvapivé momenty nebyla v divadle nouze. Kdo se čím probere z letargie a koho co trápí nejvíc, to byly přesně momenty, které v režii Michala Vajdičky,  řešili na jevišti jabloneckého divadla takoví herci, jakými jsou Ivan Trojan, Matěj Hádek, Martha Issová, Jana Holcová, Václav Neužil, Zdeňka Žádníková, Hynek Čermák či Pavel Šimčík. Podtitul s názvem Dramatizace her neznámého autora  sliboval  ledasco. Jedná se však o komplexní, promyšlený propletenec kariér, vztahů i fóbií. Působivá scéna, tvořená obřími knihovnami a křeslo, v němž údajně seděl nejeden známý zadek, jsou dějištěm mnoha forem lásky, s jakousi čechovovskou rozvětveností a zápletkou. I přes mnohá hluboká témata je inscenace prolnuta humorem a lehkostí, na níž jsme u herců dejvického divadla zvyklí.

Vzkříšení bylo nominováno na Cenu divadelní kritiky v roce 2016 a Ivan Trojan v tomtéž roce za herecký výkon bez ohledu na žánr získal ocenění Divadelních novin. 

"Je to dobré, ale na mě trochu pomalé," hlásil mi někdejší spolužák Tomáš o přestávce , hra však potřebné tempo ve druhé polovině nabrala a tak se ke mně po mnoha závěrečných děkovačkách Tomáš hrnul, aby své dojmy upřesnil. "Příště to budu hodnotit až v závěru, jsem nadšen a moji blízcí také" doplnil ještě. Svoji spokojenost dalo najevo i po střechu napěchované divadlo, a to nekonečným aplausem.