Ples zamilovaných, tak zněl podtitul letošního Reprezentačního plesu Městského divadla Jablonec nad Nisou, v pořadí již XIV.. Ten se snad ani nemohl konat jindy, než na Valentýna. 14. únor je svátkem zamilovaných a tak se v Jablonci sešli ti, kteří milují kulturu, divadlo, tanec, společenské klábosení, dobré jídlo a pití a k tomu všemu i svého partnera/rku. A o tom, že honosnou společenskou akci v jabloneckém kulturním stánku zorganizovat umí, o tom už si cvrlikají i vrabci na střeše. A tak na přítomné čekal červený koberec, překrásně vyšňořený secesní stánek, welcome drink, profi focení pro každý pár a především pohodová hudba k tanci i poslechu spolu s bohatým kulturním programem.

Alfou a omegou každého plesu je bezesporu hudba. Tu si na svá bedra vzal Big´O´Band Marka Ottla a nutno říci,že jejich produkce dostala přítomné na parket během několika minut. No, ono se řekne parket, ale na této prestižní jablonecké akci je parketem již tradičně divadelní jeviště. A tak jsme si letos zatančili nejen v blízkosti Ottlových muzikantů, ale i pár centimetrů od úžasného swingového zpěváka Jana Smigmatora, na dosah Magdy Malé či Bohuše Matuše, zblízka viděli do tváře Anně Julii Slováčkové. Anička Slováčková si zaslouží hlubokou poklonu, jelikož se. i přes závažné zdravotní obtíže, předvedla hlasem jako zvon, plným elánu a drivu a kdybych já sama měla říct, co považuji za zlatý hřeb programu, byla by to právě Anička Slováčková. "Anička je úžasná, má nádherný hlas a nezlomnou vůli, obrovsky jí s manželkou fandíme. A celý večer je krásný, ve znamení lásky především k životu a je to cítit z každého vystoupení. Prostě je to ve vzduchu. Dokonce poprvé v životě mohu říci, že jsem ples protancoval. Manželka je z toho snad udivenější, než já," usmíval se Milan z Českého Krumlova, který prý od teď bude na jabloneckém divadelním plese každoročním  návštěvníkem.

Zatímco já sázím na hudbu, pro jiné byla vrcholem večera módní přehlídka ruské návrhářky Olgy Rusakové, která nabídla krásné róby na neméně krásných slečnách, to vše s nezaměnitelným rukopisem známé návrhářky. Pro ty, kteří chtějí své taneční umění ještě zdokonalit, tu byla Taneční škola Marka Dědíka. Těm, kteří se na pohyb raději dívají, učarovalo vystoupení Bohemia Baletu Praha. Vypracované tělo předvedla Klára Moravcová, účastnice soutěže Bikiny Fitness, krom zmiňovaných zpěváků jsme slyšeli i skvělé vystoupení Milana Šatníka a obdivovali pohotovost i hlas zpěváka a moderátora Rádia Contact Liberec Jiřího Koběrského a hlavně jsme se bavili od začátku až do konce.Nesmím zapomenout na vynikající lahůdky Pizzerie Franko, které uspokojily i ty největší ´fajnšmekry´, byly k dispozici po celou dobu plesu a vybral si tu úplně každý. 

Jak jsem již uvedla, nechyběla ani vzpomínková profifotografie, kterou zájemcům nabídlo Studio Kakarovi a milým překvapením byl i dáreček pro všechny přítomné dámy v podobě řetízku se srdíčkem od jablonecké firmy Šenýr. A když jsme u těch překvapení, za zmínku zcela jistě stojí i bohatá tombola, jejíž první cenou byl obraz v hodnotě patnácti tisíc korun.

Na své si i letos přišel opravdu každý. Reprezentační ples Městského divadla Jablonec je zárukou kvality, dobrého vkusu a vysoké úrovně, které v kombinaci s úchvatným prostředím dodávají akci punc výjimečnosti a noblesy. A pokud jste to letos nestihli, neváhejte a přijďte za rok, tentokrát to bude ples jubilejní, tedy XV. A já už se těším teď. (ims) 

Foto: Martin Kubišta