XXIV. Adventní koncert DPS Vrabčáci

20.12.2017 od 19 hodin

XXIV. Adventní koncert DPS Vrabčáci

Hudba

Předprodej 4.12.

Informace

Účinkují: DPS Vrabčata, Vrabčáci a jejich hosté - zpěvák Josef Vágner ml. a DPS Javořičky Plzeň.

Klavírní doprovod: Romana Halamová

Uvádí: Lucie Peterková

Na prknech místního kulturního stánku se se svým repertoárem objeví rovněž partnerský  Plzeňský dětský sbor B. Smetany se sbormistryní Bedřiškou Koželuhovou a klavírním doprovodem Dany Pytelkové.

Krom dětských hlásků však zazní i hlas Josefa Vágnera, který Adventní koncert ozdobí nejen svým hitem „Mně sílu dáš“, jelikož mu bude patřit samostatná část programu.

Návrat ledové královny se chystá na 20. prosince do Městského divadla v Jablonci nad Nisou. Tak zní totiž podtitul v pořadí XXIV. Adventního koncertu  DPS Vrabčáci. Jak již název napovídá, pohádkovým večerem se prozpívají děti z DPS Vrabčáci a Vrabčata, pod vedením sbormistra Mgr. Pavla Žura a doprovodu klavíristky Romany Halamové. Na prknech místního kulturního stánku se se svým repertoárem objeví rovněž partnerský  Plzeňský dětský sbor B. Smetany se sbormistryní Bedřiškou Koželuhovou a klavírním doprovodem Dany Pytelkové.

Krom dětských hlásků však zazní i hlas Josefa Vágnera, který Adventní koncert ozdobí nejen svým hitem „Mně sílu dáš“, jelikož mu bude patřit samostatná část programu.

Jak jsme již prozradili, večer se ponese v pohádkovém duchu, chybět samozřejmě nebudou ani vánoční písně, či skladby z nového CD, jež Vrabčáci nedávno natočili. Závěr pak bude již tradičně patřit společnému zpívání koled, do něhož se zapojí i publikum. Ledová královna (Lucie Peterková), která večer provede  mluveným slovem, v závěru koncertu procitne ze zajetí chladu a  své srdce rozdá divákům, aby mohli prožít ty nejkrásnější svátky roku obklopeni láskou a pohodou. 

Adventní koncert DPS Vrabčáci se koná za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou a ve spolupráci s Městským divadlem Jablonec nad Nisou a pravidelně se jej zúčastňují zástupci statutárního města i Libereckého kraje, kulturních institucí, obchodní partneři, sponzoři i zásttupci  jablonecké ZŠ Mozartova.

Krom vlastního adventního koncertu čeká Vrabčáky v předvánočním čase nabitý program. Ten začne 3. prosince společným vystoupením s Davidem Deylem při příležitosti rozsvícení Vánočního stromečku na Mírovém náměstí v Jablonci. Vánoční koncert Big O´Bandu Marka Ottla , který hostí kulturní stánek 11. prosince se rovněž bez známého dětského sboru neobejde. Po boku hvězd  světové operní scény zazpívají v jabloneckém divadle 13. prosince a o den později na stejném místě s Jankem Ledeckým

 

Naši partneři