Zapomněli na mě!

30.11.2016 od 9 a 10:30 hodin

Zapomněli na mě!

Naivní divadlo Liberec

Dětská

Informace

Autor:
Petr Vodička
Režie:
Vít Peřina
Hrají:
Diana Čičmanová, Barbora Kubátová, Markéta Sýkorová, Filip Homola, Adam Kubišta, Marek Sýkora.

Každý rodič to zná. A každé dítě také. Občas někdo z nich řekne tomu druhému něco, co by nejraději nikdy nevyslovil. Co vůbec nemyslel vážně. Co by chtěl hnedle vzít zpět. Jenže už se stalo...
„Ještě jednou a já tě přetrhnu!“ zakřičí občas unavený tatínek na nezbedného synka, aby ho o chvíli později už zase hladil láskyplně po vláskách.
„Nech mě být! Nemám tě ráda!“ piští jindy po probuzení holčička na nebohou maminku, kterou by přitom za nic na světě nevyměnila.

I hrdina naší nové pohádky, malý Vendelín, si takhle jednou otevřel pusu na své rodiče, aniž by vlastně pořádně tušil, co říká: „Dejte mi konečně pokoj! Zapomeňte na mě!“ Nejenže pořádně netušil, co to vlastně říká, ale především nevěděl, že na stěně visí kukačkové hodiny, které mají tak trochu kouzelnou moc. A tak se Vendovo přání zčistajasna vyplnilo. Jako mávnutím kouzelného proutku Venda zmizel. Ztratil se. A rodiče na něj v mžiku oka zapomněli.

Mezi námi, on se vlastně spíše jenom zmenšil. Najednou se vedle něj zapomenutá ponožka jeví veliká skoro jako žirafa. A jediný, kdo je s ním ochoten se kamarádit, je smradlavý sýr z ledničky. Možná by si časem našel Venda v novém světě i jiné kamarády, kdyby tolik netoužil vrátit se k rodičům. Jenže se dozví, že ho rodiče musí zavolat jménem dříve, než usnou. Jinak by už zůstal navždy takto ztracený... Ale jak to má proboha zařídit?

DOPORUČENÝ VĚK: 1. – 3. TŘ. ZŠ

délka představení: 50 min.

Objednávky vyřizuje paní Kaufmanová - mail vystavy@divadlojablonec.cz - tel. 483 310 064

VEŘEJNOST si vstupenky zakoupí v den konání, 25 minut před začátkem. Vstup hlavním vchodem, kde je pouze pro školní pořady otevřena pokladna.

Divadlo se otevírá 30 minut před začátkem. 

 

Naši partneři