Právě touto větou se uvedl zpěvák David Deyl svým příznivcům v Městském divadle Jablonec nad Nisou a učinil tak v rámci komponovaného pořadu, v němž si povídal s ředitelem jabloneckého kulturního stánku Mgr. Pavlem Žurem, a to v rámci projektu ´Divadlo pro 100´. Vedle zajímavého povídání samozřejmě nechyběly ani Deylovy hity, či veleúspěšné písně ze známých muzikálů, jenž Deyl s bravurou sobě vlastní, vystřihl za doprovodu klavíristy Václava Krahulíka. Přítomné dámy ze zpěvákova fanklubu si mohly strhat hlasivky, jak svůj idol v písních doprovázely. Právě Deylův fanklub  je nevídaným seskupením lidí, ochotných cestovat za ´svým Davidem´ přes celou republiku i několikrát měsíčně. Jeho písně znají do posledního slůvka nazpaměť a ovace umí stejné jako fotbaloví nadšenci na zápase Barcelony. A zpěvák, letos slavící deset let na scéně, je si jedinečnosti svých obdivovatelů vědom a z pódia jim posílá osobní vzkazy, dlouhé pohledy, oslovuje je jménem a atmosféra na koncertech je tudíž naprosto jedinečná a velmi, velmi ´člověčí´. 

Pohodový a pohotový moderátor večera Mgr. Pavel Žur otázkami ´na tělo´ rozpovídal Davida Deyla nejen na téma nových skladeb, expandování jeho hudby do Španělska či Mexika, ale dozvěděli jsme se i mnohé ´soukromnosti´ z jeho života, volného času, začátků....zkrátka a dobře, bylo to příjemné, nestrojené a fajn.

David Deyl je v našem divadle hostem minimálně jednou či dvakrát do roka a pokaždé je jeho koncert beznadějně vyprodán. Tentokrát sice tu a tam  ještě volná místa zbývala, ta byla ovšem důsledkem doznívajících coronaopatření. Publikum bylo příkladně ´orouškováno´a nedalo se přehlédnout, že co do barevné škály, vládne divadelním rouškám decentní černá. Ale i přes roušky byl slyšet zpěv, nadšené aplaudování i uvolněný smích. A když na poslední dvě písně přítomní povstali, aby ke zpěvu a potlesku přidali i tanec a vyjádřili svoji spokojenost, zdálo se, že jiskřičky v Deylových očích divadlo zapálí. A endorfiny byly opravdu všude. Na jevišti, v hledišti, i mezi organizátory večera, jenž byl zároveň přenášen on line. A my všichni, endorfiny nadupaní, jsme si dobrou náladu přinesli i domů a již teď se těšíme na podzim, kdy u nás tohoto úspěšného zpěváka a autora opět přivítáme. ( ims)

Foto: Martin Kubišta