ZATMĚNÍ

27.11.2019 od 19 hodin

ZATMĚNÍ

KVArt Production, s.r.o.

Činohra

Předprodej 15. 10.

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Autor:
Filip Bařina - Dominik Jetel
Režie:
Filip Bařina - Dominik Jetel
Hrají:
Dušan Sitek, Ilona Svobodová, Marie Málková/Patricie Solaříková, Jan Konečný, Leonard Hädler.

Starší pár Martin a Věra spokojeně žijí svůj obyčejný život v zapadlém městečku na americkém pobřeží. Milující manželé spolu prožívají chvíle radosti a míru, avšak jen do doby, kdy Martinovo chování začne nést jasné příznaky Alzheimerovy choroby. Zpočátku jde jen o Martinovo roztomilé zapomínání, později však přicházejí stále vážnější problematické situace. Přesto se Věra snaží nenarušovat jejich klidný život a vše zvládat sama. Postupem času se však Martinův stav natolik zhorší, že se rozhodne vyhledat pomoc. Pomocnou ruku nachází v doktoru Eardleym a ošetřovatelce Phil.

NENECHTE SI UJÍT příběh lásky, důvěry a porozumění. Život Martina a Věry je plný dojemných situací i nečekaného humoru. 
Literární dílo Vyhasínání mozku, na základě kterého vznikla divadelní hra Zatmění, musí každého zasáhnout. Hru by měl shlédnout každý, kdo pečuje o lidi trpící demencí, pečovatelé, pečovatelky, ale i rodinní příslušníci. Hra vás dokáže přenést do mysli člověka žijícího s Alzheimerovou chorobou a umožní vám pochopit, co prožívá, jak se cítí a také co potřebuje. (Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR)

Akce je realizována ve spolupráci KVArt production s.r.o., Nadací Život s demencí a Městským divadlem Jablonec nad Nisou, za finanční podpory Libereckého kraje a statutárního města Jablonec nad Nisou a pod záštitou náměstka hejtmana Libereckého kraje Mgr. Pavla Svobody.

Logo_KVArt.jpg (55 KB)    nadace_zivot_s_demenci_black.jpg (130 KB)          Jablonec-logo.jpg (255 KB)        Logo_LK_s_podkl.jpg (30 KB)

     

Naši partneři