ZEMĚ ČESKÁ, DOMOV MŮJ?

16.3.2020 od 19 hodin

ZEMĚ ČESKÁ, DOMOV MŮJ?

Vršovické divadlo Mana Praha

Činohra

Předprodej 15. 1.

Skupina DS

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Autor:
Věra Mašková
Režie:
Pavel Khek
Hrají:
Milan Kačmarčík, Jan Hofman, Máša Málková a Vilém Udatný

Podle vzpomínek legionáře Františka Nováka.

Příběh o skutečných lidech, pro které pojmy vlast a čest znamenaly víc než vlastní život. Hold těm, bez nichž by neexistovalo svobodné Československo.
Hra  je inspirována osudy vršovického občana, varhaníka místního husitského sboru a učitele, Františka Nováka. Jeho životní příběh byl vskutku nevšední. Narodil se za Rakouska – Uherska jako syn prostého malostranského řemeslníka. Přesto, že jeho rodina byla nemajetná, podařilo se mu vystudovat a stát se učitelem. V roce 1914 vypukla 1. světová válka a František musel jako mnoho českých chlapců a mužů narukovat do rakouské armády. Poté, co byl na ruské frontě zajat, přihlásil se dobrovolně do nově vznikající československé armády a spolu s ní prošel  nelehkou anabází přes celé Rusko, Japonsko a Ameriku zpět do vlasti. A právě jeho osudy v Rusku, jeho četná životní rozčarování, ztroskotání slovanské vzájemnosti, na kterou sázelo mnoho českých vlastenců, ale i bolestné zklamání z lásky, která ho zradila tím nejodpornějším způsobem, jsou tématem této inscenace. 

Další informace

Vstupenky kupujte v den předprodeje také přes web - vždy od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a mnoha dalších místech.

REZERVACE JEN PŘES EMAIL pokladna@divadlojablonec.cz.  NUTNO VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace ruší! 

Naši partneři