Zlatka Bartošková. Pojem, který v oblasti šansonu zní jako rajská hudba. 

Tentokrát jsme ji slyšeli v překrásných prostorách jabloneckého Klubu Ex a atmosféra večera byla tak úžasná, pohodová a emotivní, že i počasí ustoupilo a z hrozících bouřek se stal pouze příjemný vánek v teplém večeru. 

Sama Zlatka, v novém stříbrném účesu měla takový drive a emoce, že přítomné početné publikum vytahovalo kapesníky jako na běžícím pásu. Texty písní a jejich melodie, jež měl povětšinou na svědomí neskutečně šikovný klavírista, Petr Ožana, dávaly tušit, že tahle trojka hudebníků ( včetně úžasné houslistky Zuzany Grosmanové) trpí biologickou anomálií, kdy jsou hlasivky, cit a smysl pro hudbu usazeny přímo na srdci. Tuto specifickou věc dokáže nadšené publikum náležitě ocenit. To v Jablonci rozhodně nechybělo a tak se v průběhu večera ozývaly nejen nadšené výkřiky bravo a wau, ale mnozí nahlas zpívali, podupávali do traktu a tleskali. Dlouho jsem nezažila tak pozitivní večer, který dokázal vlít energii do žil i těm, kteří již ztráceli životní optimismus. Mně samotnou v nejbližších dnech čeká velká zdravotní výzva a po dnesní akci jsem si jistá, že ji zvládnu. Tolik energie a emocí se prostě někde zobrazit musí.

O co emotivněji Zlatka zpívala, o to energičtěji a šťastněji Petr Ožana hrál. A smyslné housle Zuzany Grosmanové jako by všechny přítomné duše hladily. Mezi přítomnými hosty ovšem byly i další hvězdy.  Emotivní večer si nenechala ujít například halová mistryně světa a Evropy ve skoku o tyči, Pavla Hamáčková s manželem a bývalým úspěšným desetibojařem Jiřím Rybou a schovaná v hloučku přátel se objevila i naše nejúspěšnější biatlonistka Gabriela Soukalová, která si večer užila s malou dcerkou i maminkiou. Gabriela se výzvě ke zpěvu s grácií ubránila, ale věřím, že i pro ni byl koncert Zlatky Bartoškové zážitkem par excellence. A pro mě? Samozřejmě taky. A do srdce se mi vryla píseň Tisíckrát, která mi teď doma bude znít hodně často. Děkuju: Bylo to boží, emotivní a zároveň láskyplné. Přesně takové, jaké to má v krásném srpnovém večeru být.  (ims)

Koncert se konal v rámci projektu "Město plné tónů" za finanční podpory Stáního fondu kultury ČR.

FOTO: Martin Kubišta