Hru významného francouzského divadelníka Joela Pommerata ´Znovusjednocení Korejí´ přivezlo do Jablonce Divadlo Rokoko Praha v režii Eduarda Kudláče a nabídlo hvězdné obsazení. Dana Batulková, Veronika Gajerová, Anna Kameníková, Monika Zoubková,Lucie Žáčková, Hanuš Bor, Jiří Hána, Karel Heřmánek ml., Petr Konáš a Jan Vlasák rozehráli leporelo o lásce i vztazích, které všichni prožíváme teď a tady. Kudláčova režie spolu s dramaturgií Michala Zahálky nabídla jasné situace v jasném a bezkudrdlinkovém podání, to vše doplněné skvostnou hudbou, jenž má na svědomí Ivan Acher.

A k vidění bylo vše, od lásky milenecké, partnerské, rodičovské, až po lásku vášnivou a zničující, platonickou i zhýralou, plnou paradoxů, které všichni dobře známe a s milionem způsobů, jak je můžeme vnímat. Škála příběhů je velmi rozmanitá. Nevěrný manžel vracející se po deseti letech, žena, která necítí lásku ke svému muži a to ji donutí odejít, Alzheimerem stižená manželka, která dennodenně opět poznává svého muže, konflikt rodičů s učitelem jejich dítěte, či pět sester, které se v určité fázi svého života zapletly se snoubencem nejmladší z nich... zkrátka a dobře, možností je nespočet a pohledy na ně natolik různorodé, že nelze žádný z nich upřednostnit.

Netradiční, ovšem zcela funkční scéna dává podněty fantazii, protagonisté se náročného formátu ujali bez problémů a výsledkem je příjemná mozaika velmi různorodých příběhů, kterým neškodí ani absence přestávky ve zhruba stominutovém zápřahu. Každopádně stojí za vidění. (ims)