Dobrou muzikou našlapaný večer si užili návštěvníci Městského divadla v Jablonci nad Nisou. Do místního kulturního stánku zavítal Petr Bende se svým Bandem, skupina Shadow Quartet a Jaroslav Samson Lenk. Společnost jim na jevišti dělaly dětské pěvecké sbory Vrabčáci, se sbormistrem   Mgr. Pavlem Žurem  a Slunečnice, pod vedením Radky Raimrové Samkové.

Vánoční akustik tour Petra Bende bylo již dvacátým v řadě. "Je to neuvěřitelné, že je to již taková doba. Dvacet let a přitom každý rok to mělo jiné pojetí. Letos jsme šli trošku do folku, ale nechybí známé koledy v našem kabátě," uvedl zpěvák, jehož koncert byl skutečně vypilován do posledního detailu. Aranžmá večera bylo opravdu originální a skvělou hudbu doplňovaly neuvěřitelné světelné efekty i videoprojekce. Kombinace působila dokonale a navozovala dojem, že členové Shadow Quartetu během koncertu levitují. Právě Shadow Quartet byl jedním z prvků, které akci ozvláštnily. Jedná se o jedinečnou formaci hudebníků klasické hudby, kteří své mistrovství převádějí i do filmové, muzikálové a vlastně jakékoli hudby. Jde o čtveřici, která je zapsána v české Knize rekordů za nejrychleji zahranou skladbu Let čmeláka. Zatímco rekord je 240/ za min, v Jablonci si to „střihli“ ještě o tři čtvrťové noty/ min rychleji.

Neméně výrazný zážitek přinesl i Jaroslav Samson Lenk, který pokřtil Petrovi Bendemu album s názvem Restart, ale rovněž spolu zazpívali duet a pak už následovalo několik notoricky známých písniček ze Samsonovy  tvorby. "Koledy moc nezpívám. Moje verze by byla - Ježíšku, panáčka a já se budu kolébati," vtipkoval Lenk, který se v posledních letech zapsal i jako autor písniček pro děti.

Petr Bende si v našem městě zazpíval i duet s Lenkou Konvičkovou, jabloneckou úspěšnou účastnicí Super Star a přidal několik písní s DPS Vrabčáci a Slunečnice. Tentokrát se ovšem jednalo o skutečnou spolupráci a děti svému patronovi ostudu rozhodně neuřízly a staly se hodnotným článkem večera.

Krom vlastní tvorby prezentoval Petr Bende v Jablonci i upravené vánoční písně a své dřívější hity. Vše však bylo dokonale hudebně vyladěné,  propěchované skrz na skrz  dobrou muzikou, které je všude plno, řada účinkujících a vizuální efekty atmosféru jen umocnily. Závěrečný standing ovation byl  více, než zasloužený a závěrečná autogramiáda nebrala konce.