Benefiční koncert Báry Basikové, který pořádala Nadace Preciosa ve spolupráci s Městským divadlem v Jablonci, přinesl, krom výtěžku pro potřebné, i nečekaně komorní, intimní a duchovní atmosféru. Právě ta se k adventu váže a mnozí z nás ji v předvánočním stresu hledají jen těžce.

Začátek koncertu patřil jabloneckému DPS Vrabčáci, kteří pod vedením Mgr. Pavla Žura, zazpívali pásmo písní a sklidili nadšené ovace.

Jeviště se rozeznělo potleskem i po krátkém úvodním slovu zástupců  Nadace Preciosa. Ti popsali svoji činnost a uvedli konkrétní případy, jak s vybranými penězi  nadace nakládá. Na dobročinné účely poputuje i výtěžek z koncertu a z prodeje andělíčků, které byly k dostání ve foyer divadla.

A pak už přítomní rozburáceli divadlo při příchodu zpěvačky, která patří mezi stálice ve špičce naší populární hudby, Báry Basikové. Jelikož repertoár zpěvačky byl  laděn duchovně,  přizpůsobila tomu  Bára i svoji vizáž. V dokonale padnoucích šatech a s rozpuštěnými vlasy působila křehce, až étericky. A stejně tak vnímali přítomní celý večer. Krásný, jasný hlas a  procítěný projev je u Báry Basikové samozřejmostí,  tentokrát byl doplněn o předvánoční atmosféru a společné vystoupení s dětmi a lidé v sále nevěděli chvílemi, jestli si mají dřív otírat oči, nebo aplaudovat. Jak zpěvačka prozradila, počítá jablonecký DPS Vrabčáci k tomu nejlepšímu, co zná. "Spolupracuji s různými sbory, po celé republice,  ale Vrabčáci jsou Top. Určitě je to nejen nadáním dětí, ale i dobrým vedením," vysekla Bára poklonu sbormistru Pavlu Žurovi.

Závěr akce patřil společnému zpívání koled, do něhož se zapojilo i publikum. A když ještě jako třešničku na dortu Bára přidala píseň z muzikálu Kleopatra - Teď královnou jsem já a Vrabčáci se připojili, leskly se už  oči i mužské části publika.