Krásný soprán Zuzany Seibertové, mezzosoprán Elin Špidlové, mužný bassbaryton  Lukáše Sládka a znělý tenor Broňka Palowského, to je čtveřice hlasů, které se sešly ve vokálním kvartetu Bohemia Voice. Vychutnat jste si ho mohli na vlastní kůži v rámci jejich posledního koncertu před prázdninami v Hotelu Bílý Mlýn v Liberci.

Reprezentativní koncert světových evergreenů nesl podtitul Barbara Streissand a Ella Fitzgerald slaví narozeniny a výběr filmových i muzikálových melodií těmto jménům odpovídal dokonale.  

Zpracování písní dalo rovnoměrně vyniknout všem hlasům a rovněž provedení nemělo chybu. Když k tomu přičteme ještě milé moderování a taneční kreace Lukáše Sládka, nelze večeru nic vytknout. 

Myšlenka uspořádat koncert seskupení, které stírá hranici mezi populární a klasickou hudbou neotřelým a noblesním způsobem, vzešla z hlavy ředitele Městského divadla v Jablonci Mgr. Pavla Žura. Při hodině angličtiny seděl vedle spolumajitele Hotelu Bílý Mlýn Liberec Leoše Svobody. Jelikož jsou oba pánové otevřeni neobvyklým projektům, netrvalo dlouho a koncert krásné hudby, v neméně krásném prostředí, doplněn špičkovou gastronomií, byl na světě.

"Na dnešním večeru je jasně vidět, jak může být výuka cizích jazyků prospěšná," usmíval se v úvodu Pavel Žur a jeho slova se dočkala souhlasného potlesku.

Poslední písní, kterou jsme na terase restaurace Bílý Mlýn Liberec slyšeli, bylo Happy a přesně tak by se daly shrnout pocity diváků, kteří si přišli do krásného místa, nedaleko liberecké přehrady, Bohemia Voice poslechnout.

Pro ty, kteří se nevešli, nebo akci propásli, máme ještě dobrou zprávu závěrem. Bohemia Voice vystoupí na konci prázdnin, konkrétně 30. srpna, před jabloneckou radnicí.