Večer plný adventní i vánoční hudby připravil pro své příznivce Michal Hromek Consort (kytara) se svými hosty. Těmi v Městském divadle v Jablonci byli Klára Boudalová (zpěv), Jakub Klár ( flétna, whistle, zpěv), Kateřina Lískovcová (housle, viola) a Daniel Mikolášek (bicí, melodika, zobcová flétna, zpěv) a právě v jejich podání vyslechli Jablonečané především britské písně, nechyběly ale ani písně francouzské a naše, české. Konkrétně z pódia zazněly ´Čtyři kusy podle Henry Purcella, tři balady ze Somersetu, Une Jeune Pucelle, pět adventních písní (ze staročeských rorátů), tři francouzské vánoční písně, čtyři písně na pět textů Pavla Kolmačky a závěr patřil třem anglickým koledám'.

Hudba, kterou Michal Hromek Consort interpretuje, vychází z dědictví evropské předklasické a lidové hudby. Soubor ovšem neusiluje o přísně autentickou interpretaci a původní předlohy bývají zpracovány variačním způsobem, v němž jsou uplatněny různé stylové roviny.

Příjemná hudba byla doprovázena lehkým vtipem moderujících hudebníků a tak jsme se, mimo jiné, dozvěděli i to, proč je lehce a nikoli hlasově indisponovaná zpěvačka Klára. To byste neuhádli. Při józe ji prý na ruku spadl meditační polštářek ;-) O přestávce byla  ve foyer divadla slyšet němčina. To si své dojmy nadšeně sdělovali diváci z Rakouska, na něž čekal před kulturním stánkem autobus s nápisem Johann Sebastian Bach. A nutno říci, že právě Rakušané dávali svoje nadšení najevo hlasitými ovacemi a potleskem, kterým nechtěli hudebníky pustit z pódia. Tím si vánočně naladěné divadlo vynutilo další dva přídavky. (ims)