Jedna z nejúspěšnějších situačních komedií všech dob francouzského dramatika Georgese Feydeaua ´Brouk v hlavě´ zavítala do Městského divadla v Jablonci v nastudování Studia Dva Divadlo Praha a místní kulturní stánek vyprodala do posledního místečka.

Nejhranější Feydeauho dílo je proslulé legendární dvojrolí, které se s bravurou ujal Filip Blažek. V jeho podání se zaskvěl především ´téměř dokonalý´ pán domu Emanuel Champsboisy, ale ovace si vysloužil i coby poněkud slaboduchý sluha Bouton. Roli paní Champsboisové ztvárnila Jitka Schneiderová a jeden z nejlepších výkonů večera odvedl Roman Štabrňák v roli bratrance Kamila Champsboisyho, nemocného člověka, jehož trápí neschopnost vyslovovat souhlásky. Byl to právě Roman Štabrňák, který vyvolával obrovské salvy smíchu a nestydím se užít přirovnání, že publikum místy smíchy doslova ´řvalo´.

Celkově velmi zdařilá fraška, v režii Milana Schejbala,  přinesla nad očekávání dobrý dojem. Přehršel komických situací nepřekročil hranici trapnosti a stále se mu dařilo držet diváky ve střehu a dobré náladě. Hra neměla hluchá místa a rovněž scéna se dá označit jako velmi povedená. 

"Jsme nadšeni, už dlouho jsem se tak nezasmál a dcera je na tom stejně. Lístky mi koupila pod stromeček právě ona, protože si někde načetla skvělé recenze. A musím říci, že se moje teenaegerka trefila dokonale. Chechtali jsme se jako blázni a já prostě nemám co vytknout. Blažek i Štabrňák odvedli geniální výkon a kdybych se nestyděl, zkusil bych vám teď odpovědět pouze pomocí samohlásek, stejně jako Kamil. Doma se tímto způsobem zcela jistě přivítám s manželkou," usmíval se Petr z Tanvaldu, kterého do Městského divadla Jablonec doprovodila zmíněná dcera Maruška. A stejného názoru bylo zřejmě kompletní osazenstvo doslova natřískaného kulturního stánku, které vyjádřilo své nadšení bouřlivým potleskem vestoje, kterým protagonisty nechtělo pustit z jeviště a před divadlem se následně loučilo AO a OOU. Takže ahoj a dobrou. Bylo to fajn.. (ims)