Adventní koncert DPS Vrabčáci přivál milovníky vánoční nálady do Městského divadla v Jablonci již po čtyřiadvacáté a jako obvykle se setkal s velkým zájmem Jablonečanů. Letošní ročník se nesl ve znamení návratu Sněhové královny v podání Lucie Peterkové, která po loňském úspěchu provedla přítomné večerem coby královna z říše ledu i tentokrát. Na zimně laděném jevišti však letos zaklela zpěváka Josefa Wagnera. Ten přijel, po sestře Tereze, také jako druhý z Wagnerova klanu. A dokázal dostat publikum do varu. Přítomní tleskali, podupávali a někteří i polohlasně zpívali. Snad nejvíce zaujala píseň o muži, netypickém pro Hollywood, jehož text má na svědomí Josefova spolužačka z gymnázia Patricie, jenž je právě tou Patricií, která může za slova veleúspěšného hitu Ewy Farne „Mám boky jako skříň“.

Vystoupení profesionála bylo skvělé, neméně parádní však byl zpěv dětí z jabloneckých Vrabčáků, jenž pod vedením sbormistra Mgr. Pavla Žura zazpívaly pásmo koled, krásnou skladbu se zapojením znakové řeči, písničku s názvem Mamince, či typickou českou lidovku Koulelo se koulelo, během níž si ta nejmenší Vrabčata - letošní prvňáčci, dokonce secvičila malou hereckou etudu. Právě pro nejmenší bylo adventní vystoupení premiérou a nutno dodat, že jim to ve spolupráci se staršími Vrabčáky šlo skvěle a tak není divu, že si všichni vysloužili obrovský aplaus. Obdiv zaslouží i Plzeňský dětský sbor pod vedením Bedřišky Koželuhové, který byl stejně jako loni hostem Adventního koncertu.  Zpěváci z Plzně rovněž zapojili do svých vánočních písní trochu divadla a tak mělo publikum nejenom co poslouchat, ale i na co se dívat.

Čisté dětské duše a upřímná srdce navíc vysvobodila i zakletého Josefa Wágnera a tak, stejně jako v pohádce, všechno dobře dopadlo. "Já tenhle koncert nikdy nevynechám. Ty děti mě nabíjejí. Zpívají krásně a je vidět, jak jsou šťastné. A tím pádem odcházíme domů šťastní i my. Jsem ráda, že ředitel divadla Pavel Žur se práci s dětmi věnuje a všechny tyto akce s nimi nacvičuje. Já si bez dětského zpívání už svoje Vánoce ani představit neumím," uvedla Květa z Jablonce, jejíž vlastní vnoučata žijí až v Kanadě a tak jsou tyhle rozzářené dětské oči jedinou připomínkou okamžiků, jaké si umějí užít se vší parádou právě jen děti. A my se připojujeme a stejně tak, jako zaznělo v divadle, zní i z našich úst přání krásných, pohodových a šťastných Vánoc a úspěšného vykročení do roku 2018. (ims)