Inscenace ´Drobečky z perníku´, kterou do Městského divadla v Jablonci přivezla Agentura Harlekýn, je  v programu označena coby dojemná komedie. Jedná se však o příběh podle skutečné události a ač je skutečně plný trefných a humorných hlášek, klidně by snesl i označení ´dramatický, či hluboký´. Hra, popisující návrat zpěvačky z protialkoholní léčebny zpět domů, kde ji čeká neúspěšný herec, spolubydlící a kamarád v jedné osobě, jediná kamarádka, která ji nezavrhla ani během léčby a hlavně sedmnáctiletá dcera, jevící se dospělejší, než maminka.

V hlavní roli  exceluje Simona Stašová, jenž právě za ztvárnění Evy Mearové získala cenu Thalie za mimořádný herecký výkon. Nutno dodat, že zaslouženě. Stašová je v roli ženy, svádějící nevyrovnaný boj nejen s démonem alkoholu, ale i s životem samotným, přesvědčivá, uchvacující a velmi, velmi uvěřitelná.  " Až budu velká, chtěla bych být jako ty," zněla poslední replika večera z úst naší přední herečky. A nutno říct, že přesně vystihla podstatu inscenace. A nejen to, sama Stašová v niterném příběhu Neila Simona, se svou štíhlou postavou a pohybovým nadáním, skutečně působila jako holčička.

"Já jsem Simonu Stašovou zažila už v mnoha rolích, i v její oblíbené Shirley Valentine, ale dneska byla bezpochyby nejlepší. Jakoby odhodila divadelnictví a v Evu Mearovou se na ty dvě a půl hodiny proměnila. Má herectví v genech a přesto, že je úplně jiná, než její maminka Jiřina Bohdalová, právem jí patří ty nejvyšší příčky české herecké scény. A to nebývá u potomků slavných rodičů samo sebou," svěřila nám Libuše z Jablonce, která je v jabloneckém kulturním stánku abonentem již pátým rokem. Není divu, že si Simona Stašová, ale i ostatní protagonisté, vysloužili ohlušující ovace po střechu zaplněného divadla. ( ims)