Kašpar, Melichar a Baltazar, tři mudrci, které Betlémská hvězda dovedla až k novorozenému Ježíškovi, aby se mu pokloonili a darovali zlato, kadidlo a myrhu, tedy to nejcennější, co tehdejší společnost uznávala. Od té doby patří svátek Tří králů k závěrečnému, dvanáctému, dni Vánoc.

.A to nejjímavější tříkrálové odpoledne,  jaké si  jen umíte představit, připravilo pro své příznivce Městské divadlo v Jablonci. Již po jedenadvacáté se na jeho prknech sešly místní dětské sbory, aby si zpěvem nejen vánočních písní připomněly atmosféru právě končících svátků. Zpívaly tu děti sotva tříleté až po slečny teenagerovského věku, jedno měli všichni zpěváčci společné, lásku k hudbě.

Úvod patřil již tradičně těm nejmenším, dětem, které navštěvují mateřinku a sdružují se v DPS Skřivánek. Caparti si, pod vedením Věry Pokorné, vysloužili obrovský aplaus a nutno dodat, že  zaslouženě. A občasné zvednutí sukýnek malých slečen vykouzlilo úsměvy na tvářích přítomných. Sukýnky na svém místě už zůstaly u dětí školou povinných, ovšem ovace publika byly rovněž hurónské. Na pódiu jabloneckého divadla se postupně vystřídaly DPS Písklata se sbormistryní Dášou Vajdíkovou, DPS Fialenky s Romanou Halamovou, DPS Zvoneček a Rolnička se sbormistrem Liborem Saskou, DPS Vrabčata a Vrabčáci pod vedením Pavla Žura a DKPS Harmonia s Dagmar Vajdíkovou.

Každý sbor po svém vystoupení čekal pod stromečkem dáreček a sbormistry pak diplom, jenž je oceněním jejich práce, a je podepsán ředitelem divadla Pavlem Žurem. A právě zmíněný diplom patří k oblíbeným vtípkům moderátora akce, Davida Jelínka. Rád jej totiž předává sbormistru Žurovi. S vlastnoručně podepsaným diplomem pak Žur vyzval přítomné, aby si společně se všemi sbory zazpívali ´My Tři králové´ a ´Narodil se Kristus Pán'. A tak se kulturní stánek rozezpíval do posledního hlasu. Je jedno, jestli jste doma na Tři krále odstrojili stromeček, nebo vyčkáváte třeba až na Hromnice, každopádně do Městského divadla v Jablonci Tři králové přišli a letošní svátky uctili tím nejbáječnějším způsobem. ( ims)