Začalo to státní hymnou, při níž publikum samozřejmě povstalo, pokračovalo mile lidským projevem nového primátora Jablonce nad Nisou Milana Kroupy, dojemným předáním ceny PRO MERITIS, jenž z primátorských rukou převzala nádherná osobnost - pěstounka Dobroslava Kricklová a gradovalo famózním hudebním zážitkem, který milovníkům klasické hudby připravila Filharmonie Hradec Králové v čele se švýcarským  dirigentem Kasparem Zehnderem. Řeč je samozřejmě o Novoročním koncertu, kterým si naše město již od roku 2012 tradičně v Městském divadle v Jablonci připomíná vznik samostatného Českého státu.

Letošní ročník ozvučil malebné prostory místního kulturního stánku hudbou Antonína Dvořáka, Ernsta Fishera, Johanna Strausse ml., Edvarda Hagerup Griega, Josefa Strausse, Johannese Brahmse, Roberta Stolze či Julia Fučíka. Entusiasmus, mistrovství a energie dirigenta Zehndera jakoby napěchovaným divadlem prostoupily a tak se dá říct, že jsme pod jeho taktovkou prožili ´vážně veselý večer.´ 

"Víte, já jsem přišla jen kvůli Dobrušce, mám k ní úzké vazby a je to miliónová ženská, krom toho se ale celý život pohybuji mezi hudebníky, muzikou žiju a tak si myslím, že hudbě, převážně klasické, rozumím. A tady se mi té nejlepší dostalo měrou vrchovatou. Na dirigentovi bylo jasně vidět, jak ho to baví a hlavně to ve výsledku bylo slyšet. Však jsem také byla jednou z prvních, které svoji spokojenost vyjádřili vestoje," se vstřícným úsměvem popsala osmdesátiletá Maruška. Stejně jako ona byli spokojeni i ostatní návštěvníci Novoročního koncertu. Svoji spokojenost totiž jasně prokázali nejen bouřlivým potleskem, ale i standing ovation. (ims)