Dojemná komedie, takový je popis hry Neila Simona Drobečky z perníku. V režii Milana Schejbala ji do Městského divadla v Jablonci přivezla Agentura Harlekýn Praha. V roli stárnoucí barové zpěvačky, která se vrací domů z protialkoholní léčebny zazářila špičková česká herečka Simona Stašová, která za roli Evy Mearové získala cenu Thálie. Nutno dodat, že její výkon v uvedené inscenaci je vskutku jedinečný. "To, co mě na roli Evy Mearové baví a proč ji mám ráda,  je břitký humor a její neutuchající chuť začít znovu. A to i přes životní trable, do kterých se však dostala vlastní vinou. Je to člověk velmi citlivý a křehký, plný lásky a života, který by se pro přátele rozkrájel. Její sedmnáctiletá dcera se však chová dospěleji, než ona. Je to krásný, hluboký příběh a mám  tuto roli v srdci," uvedla Simona Stašová. Dokonale ztvárněné emoční výkyvy třiačtyřicetileté ženy, která osciluje mezi dětským pohledem na svět a zkušenostmi protřelé zpěvačky, místy až neuvěřitelné hlasové výkony a herecký majstrkumšt, pravdivý a přirozený, nenechaly diváky vydechnout. " Ani nevím, jestli jsem se víc smála, nebo brečela. Respektive, smála jsem se smutným až tragickým věcem. Ale  ještě teď o tom přemýšlím a troufám si říct, že mi to ještě chvíli vydrží," uvedla po skončení hry dvacetiletá Lucie z Tanvaldu a my s ní musíme souhlasit.

Krom Stašové se na jevišti představili Čestmír Gebouský v roli homosexuálního neúspěšného herce Jimmyho, Helena Karochová v roli kamarádky Toby, Ernesto Čekan coby milenec Lou či. Andrea Daňková. v roli nezletilé dcery Polly. A všichni ve svých rolích excelovali. Tento tragikomický příběh však nemá beznadějný konec, čímž donutí nejednoho z nás k přemýšlení o vlastních životních eskapádách.

Drobečky z perníku naplnily divadlo až po okraj, dalo by se říct. A všichni tito návštěvníci aplaudovali ostošest a vynutili si  závěrem adu děkovaček. Při té konečné  pak Simona Stašová se slzami v očích sdělila, že se právě dozvěděla o úmrtí dlouholetého hereckého kolegy Michala Pavlaty, který žil od dětství v nedaleké Zásadě. A právě Michalovi patřil úplně poslední potlesk v divadle.