Celovečerní stand-up comedy s názvem Celebrity s sebou přinesla skvělou zábavu a tak jsme po jejím skončení, s důkladně procvičenými bránicemi, jejího autora a protagonistu Ondřeje Sokola krátce vyzpovídali.

 Je pátek 13., nebál jste se? Jste pověrčivý?

Pověrčivý? No, jak se to vezme. Asi rozhodují okolnosti. Vlastně nejsem pověrčivý vůbec, ale v pátek 13. jsem vždycky hrozně nervózní. Jediné štěstí je, že mě na to datum upozornil syn těsně před tím, než jsme přijeli do Jablonce.

Syn Adam je tu dnes s vámi. Jezdíte spolu často?

To ani ne, ale protože rádi lyžujeme, tak jsme si řekli, že to spojíme a vyzkoušíme sjezdovky v Jizerkách, nebo na Ještědu.

Takže sjezdovky vyhrávají nad běžkami?

To určitě ano. Pocházím ze Šumperka a barák máme pod Kralickým Sněžníkem. Tam lyžujeme pořád a milujeme to. Ale tohle je zpestření.  Porovnávat si ovšem netroufám.

Pořad Celebrity jste vymyslel Vy?

Bohužel či naštěstí,  ano. Co jsem si napekl, to taky jím. Kvalitu pokrmu můžete posoudit sami.

A liší se nějak reakce publika? Smějí se lidé na stejných místech?

Tohle je taková disciplína, která se neustále vyvíjí. Nějaký fór zkusím, a když se publikum nesměje, tak ho příště vynechám. A taky, logicky, přidávám nové a aktuální věci. Jasně poznáte, co tam má zůstat a co ne. Nějakou proměnou to prošlo, ale teď už je to poměrně ustálené. Ono taky nelze takto dlouhý program nechat úplně na náhodě.

Takže jste v Jablonci poprvé?

Poprvé se stand-upem. Ale určitě jsem tu již  byl s Činoherákem. Já si totiž pamatuju zdejší  kuřárnu. A navíc myslím, že už jsem hrál všude. Po celé republice. A to i na místech, kde se normálně nehraje. Ale snad tu nejsem naposled.

To nejste, uvádíte Reprezentační ples Městského divadla, který se koná již 3. února.

Vážně? Tak vidíte, tohle si já neberu do hlavy. Respektive, bral bych si, ale nějak si termíny nepamatuju. Jsem na to jaksi invalidní. Dnes jsem na sebe pyšnej, protože vím, že v neděli hraju v Praze. Ale od toho mám manažerku, která je skvělá a všechno má v malíku. Možná mi to tak naplánovala schválně.

Hezkých pár minut jste ve svém představení věnoval kolonoskopickému vyšetření a poukazoval na záznam na youtube. Chystáte se natočit pokračování?

Víte co? Necháme si nějaké otázky a odpovědi na ten ples.

Tak se budu těšit.                                              Irena MALÁ SVATÁ