Na pódium vtančil europoslanec Tomáš Zdechovský a s ním i ekonomka divadla a moderátorka v jednom,  Lucie Peterková. Oblečeni ve stylu osmdesátek předvedli společně taneční číslo hodné Ein Kessel Buntes. Ne, nezbláznili jsme se, takto netradičně skutečně začal  VIII. ročník  pěvecké soutěže Hvězdy nad Ještědem, respektive její finálový večer. Po úvodním čísle netradiční taneční dvojice, která napěchovanému Městskému divadlu v Jablonci doslova vyrazila dech a roztáhla pusu, už přišla na řadu čísla tradičnější a očekávanější. Za doprovodu kapely Sto zvířat pod vedením Petra Hostinského zazpívala přítomným předsedkyně poroty zpěvačka, pedagožka a dáma s brilantním ostrovtipem Linda Finková, kterou v průběhu večera vystřídali David Deyl, Martina Bárta či Michal Kindl. Porotu doplnil i hlas ředitele divadla Pavla Žura a náměstka Krajského úřadu v Liberci Pavla Svobody.

Šestadvacet pěvců, rozdělených do třech kategorií předvedlo svůj um při prezentaci různých žánrů a nutno podotknout, že se vystoupení na prknech, která znamenají svět, podařilo všem. V nejmladší kategorii do dvanácti let si vítězství odnesl Jakub Regner z Liberce, kategorii  třinácti až devatenáctiletých  ovládla Tereza Glosová a v kategorii od dvaceti let oslnil porotce Matěj Dotřel z Alšovic  Sympatický mladík zaujal i diváky, kteří mu hlasováním pomocí vstupenek zajistili Cenu publika. Cenu kapely získala Lucie Kovářová z Jablonce a absolutním vítězem se stala liberecká rodačka Michaela Mervartová.

Přestože finálový večer  trval zhruba čtyři hodiny, neměl hluchá místa a diváci se skvěle bavili od začátku do konce. Rozhodně k tomu přispěla i moderátorská dvojice Žur - Peterková, kteří na sebe tentokrát perfektně slyšeli a navzájem vtipně a pohotově odráželi „nahrávky na smeč“ druhého z dvojice.

Vystoupení hvězdné poroty dodalo večeru punc „velkého světa show bussinesu“ a na své si přišli nadšené fanynky Davida Deyla, obdivovatelé zástupkyně České republiky na scéně Eurovize 2017 Martiny Bárty, producenta a zpěváka Michala Kindla, či ženy v české mediální scény více než známé,  Lindy Finkové. A Linda nebyla jediná zástupkyně známé rodiny, za bicí usedl v kapele rovněž její bratr Miki Nop.

Koncert plný mladých pěveckých nadějí  a krásné hudby se konal pod záštitou náměstka hejtmana  Libereckého kraje Mgr. Pavla Svobody a za finanční podpory Libereckého kraje a nám nezbývá, než dodat, že se vydařil na jedničku.