Na pódiu ozdobený stromeček, na pultu divadelního baru adventní věnec s hořícími svíčkami a k tomu nekonečně pohodová hudba, jinými slovy Vánoční saloon Fešáků zavítal po roce opět do jabloneckého divadla, které vyprodal do posledního místečka. Fešákům sice chyběl Tomáš Linka, který musel, bohužel, podstoupit akutní operaci, ale místo něho zaskočil skvělý Rosťa Fišer, krásnější polovinu lidstva (dá- li se jí u Fešáků tak říkat) zastupovala Erika Horká, jenž s notoricky známou country kapelou vystupovala v letech 1989 - 1994 a zbytek osazenstva tvořili ti, na nějž jsme zvyklí.

Vánoční koncerty Fešáků jsou oblíbené nejen pro pohodovou hudbu, ale i pro ´Fešácký´ smysl pro humor, recesi a zároveň neuvěřitelnou lidskost, která jakoby se s postupujícím věkem hudebníků ještě násobila.

Letošní setkání s country hudbou v tom nejryzejším smyslu slova s sebou přineslo i dva neotřelé momenty. Tím prvním bylo symbolické pokřtění dvou CD s názvem Fešáci v Lucerně, jenž je oslavou jejich padesátileté existence, a které na pódiu pokřtila zástupkyně momentu číslo dva - Pavlína Brožová z Jablonce. Právě ona se totiž stala vítězkou ˇFešácké ankety´ o nejlepší básničku na téma Vánočních koncertů Fešáků. Nutno dodat, že zmíněné CD bylo k dostání i ve foyer divadla a že o něj byl enormní zájem. Však také divadlo praskalo ve švech. Většina publika nebyla již dávno ve věku teenagerů (i když i ti se mezi nimi našli) a přesto (nebo právě proto) se mezi jevištěm a hledištěm vytvořila během okamžiku taková zvláštní a velice sympatická symbióza. Přiznám se, že já sama se v country hudbě až tak neorientuji a znám jen ty největší hity, tenhle druh hudby však miloval můj táta a poslouchal ji všude. Doma, v autě, na zahradě... A  když jsem seděla v sále  plném těch, kteří byli podobně naladěni jako on a z jeviště se linuly ty pohodové melodie, připadala jsem si, jako by mě tam ze shora pohladil. A věřím, že takhle shora to vidí i Fešáci, kteří již mezi námi nejsou. Když jim současní protagonisté poslali ˇTam u nebeských bran´, vytáhli mnozí z obecenstva kapesníčky. Dojemné okamžiky pak vystřídaly ty sváteční, kdy kapela po neutuchajícím potlesku vystoupila před publikum a capella a všichni společně poslali do světa vánoční ´Narodil se Kristus Pán´. Bylo to hladivé, krásné a emotivní. A mimochodem, jedno dvou CD jsem si domů odnesla i já. ( ims)