Vánoční saloon Fešáků je tradicí nejen pro členy této známé country kapely, ale i pro nás, Jablonečany, kteří  jejich hitovkami zahajuují Vánoce již pravidelně. A tak je nasnadě, že se fanoušků i letos sešlo v Městském divadle Jablonec tolik, že kulturní stánek zaplnili.

"My vám každoročně vozíme nějaké překvapení a tím dnešním je naše tělesná teplota, která se pohybuje u všech členů kolem devětatřiceti stupňů. Jedinou výjimkou je Tonda, který už je fit a který ten chřipkový bacil mezi Fešáky zatáhl," vysvětloval v úvodu večera Tomáš Linka a ostatní muzikanti horlivě přitakávali. Protože jsou to ovšem mnoha desetiletími protřelí profíci, nemůže je nějaká viróza zaskočit. A tak spíkr Pavel BEZI Bezouška (dramaturg Country radia) uváděl jeden hit za druhým, zavzpomínali jsme na Fešáky, kteří se na nás již dívají shora, se zájmem si vyslechli i Linkovu novinku a Vánoční písničky, které mají v tomhle country kabátě nezaměnitelný šmrnc. Krom poukazování osazenstva druhého balkonu, že tam špatně rozumí textům se obecenstvo královsky bavilo, k čemuž jistě významnou měrou přispěl i host saloonu, imitátor Petr Martinák. Ten na pódium přivedl i slavný Jakešův projev o bojlerech a Haničce Zagorové, Miloše Zemana, Václava Klause a mnohé další. V rámci koncertu měli diváci možnost  vybrat tři nejlepší z celkových čtyřiadvaceti skladeb a dozvěděli se, který z tipujících předešlého koncertu v Ústí nad Labem získává cenu. Jablonecký příznivce Fešáků se vše dozví zase na příští akci, tentokrát v Plzni.

A co říci závěrem? Divadlo bylo plné těch, kteří s hudbou Fešáků žijí od plenky a není tedy divu, že znají každé slovo známých písniček, jenž nechybí u žádného táboráku. A protože je country hudbou pohodových a veselých lidí, není divu, že Městské divadlo v Jablonci ovládl všudypřítomný úsměv a dobrá nálada. A že zpívalo celé divadlo? To zpívalo. Proč taky ne, když tu pro ně byli ti jejich, praví matadoři české country, Fešáci. Děkujeme. Hezké Vánoce. (ims)