PRO MERITIS, městská medaile za zásluhy o rozvoj města a jeho reprezentaci, za vynikající umělecká díla, vědeckou, kulturní a sociální činnost, obětavé nebo dlouhodobé výchovné a pedagogické působení, příkladné občanské činy i mimořádné osobní oběti ve prospěch města a jeho občanů. I letos byla udělena dvěma jabloneckým občanům. In memoriam ji obdržel Ivan Ullsperger, atlet ze Zátopkovy éry, dlouholetý trenér mládeže a nezdolný sportovec. Cenu za něj převzal vnuk Mirek. Druhým oceněným se stal Tomáš Pospíšil, sbormistr úspěšného DPS Juventus Gaude, jenž převzal nejvyšší městské ocenění z rukou jabloneckého primátora Mgr. Jiřího Čeřovského.

Jiří Čeřovský s manželkou se rovněž přivítali osobně s návštěvníky Novoročního koncertu, který se v Městském divadle Jablonec těší velké oblibě již dlouhá léta, a popřáli všem úspěšný a pohodový rok 2020. Po welcome drinku už ovšem přítomní s očekáváním zaplnili kulturní stánek do posledního místečka, aby si v tento sváteční okamžik plnými doušky vychutnali všechny lahůdky, které si pro ně Filharmonie Hradec Králové v čele s dirigentem Kasparem Zehnderem připravila. V letošním roce vsadila filharmonie na spolupráci s vynikající Analií Selis, která vedle prvotřídního a precizního přednesu  nabídla i emocemi doslova našlapaný projev. A tak se z pódia linuly skladby A. Piazzolly, J. C. Cobiána, F. Canara, C. Gardelači E. S. Discrépoly. Úspěch si hudebníci vysloužili obrovský, náročné publikum dýchalo uspokojením a celým večerem se nesl bouřlivý potlesk. "Jsem na podobném koncertě poprvé a musím říci, že jsem nadšený. Všichni na jevišti odvedli prvotřídní výkon s úsměvem na tváři. Bylo zkrátka vidět, že to dělají s láskou a obrovským citem a výsledek byl famózní. Ve mně má, počínaje dneškem,  Filharmonie Hradec Králové velkého fanouška. A když se rozhlédnu kolem sebe, je vidět, že nejsem sám," usmíval se spokojeně Milan z Jablonce, jehož potlesk patřil k  těm nejhlasitějším.

A my bychom ještě rádi poděkovali za krásnou tradici, kterou si my, Jablonečané, zpříjemňujeme začátek každého roku, která  nám rozvíjí kulturní povědomí obecně a která  nás povznáší na duchu. Bravo organizátoři, hosté, ocenění, hudebníci, vy všichni. Bravo. (ims)