"Já jsem se celou dobu smál a teď se za to stydím. Jde z toho mráz po zádech," svěřoval se ve foyer Městského divadla v Jablonci mladý muž své partnerce. Přesně tak vystihl atmosféru hry „Už je tady zas“, kterou do Jablonce přivezlo Divadlo Na Jezerce Praha. Příběh o zmrtvýchvstání Adolfa Hitlera začíná jako komedie, během níž se však to, čemu jsme se původně smáli, mění v drama. Inscenaci Timura Vermese režíroval a dramatizoval Matěj Balcar na základě původního románu, přeloženého  Michaelou Škultéty.

Do hlavní role obsadil méně známého Ondřeje Kavana. Ten v roli „vůdce“, probudivšího se v berlínském parku 25. září 2016, doslova exceluje. Jeho gesta, mimika i tón hlasu samotného Hitlera nijak neparodují, naopak přesně popisují jeho sílu. Brilantně podaná satira, která však v konečném důsledku nahání strach, nenechá diváky vydechnout. Nemá totiž slabá místa. Hitlerovy projevy, podané s patřičným zapálením pro věc, jsou až mrazivě současné a nutí k zamyšlení nad správností našich postojů.

Ve hře nechybí ani narážky na naši současnou politickou situaci, jež v kontextu hry a ač podány s břitkým humorem, vyznívají snad nejsmutněji.  Rovněž projekce, ve které  se objeví v rámci vysílání  DV TV i Michaela Drtinová, tomuto faktu nahrávají a dodávají příběhu punc aktuálnosti.

Tragikomedie „Už je tady zas“ je rozhodně satirou s přesahem. Přestože se pobavíte, budete o mnohém přemýšlet ještě dlouho. Každopádně však jde o inscenaci velmi povedenou, s brilantními hereckými výkony a velmi vypilovanými dialogy, což ocenilo jablonecké publikum v napěchovaném divadle obrovským potleskem.