Příští rok z nich budou třicátníci. Tedy ovšem pouze společně, jako kapele. A to ne kapele ledajaké, ale zcela originální a známé snad každému. Původně Českomoravské hudební společnosti, dnes Čechomoru.

Čechomor je skupinou, hrající ve velmi netradičním pojetí české, moravské a slovenské lidové písně. A lidé je milují. Do Jablonce přijelo toto hudební těleso v rámci svého  Vánočního koncertu Kooperativa Tour 2017 a jako hosta s sebou přivezlo zpěvačku Martinu Pártlovou. Zmíněné  spojení se ukázalo jako velice šťastné. Martině to s Čechomorem sluší nejen esteticky, ale především hudebně. Koncert samotný nabídl nové hity i staré známé šlágry, které po střechu natřískané  divadlo oceňovalo obrovským potleskem, zpěvem i rytmickým podupáváním. A Čechomoru to šlapalo ostošest, tak jak jsme na to u něho zvyklí. Když  připočteme ještě velmi povedenou světelnou show a vánoční atmosféru, dostáváme se k prožitkům, které stojí za to a na něž budeme vzpomínat ještě dlouho.

František Černý, Karel Holas, Michal Pavlík, Lukáš Pavlík, Adam Pavlík, i Lukáš Čunta za to umějí vzít a tak není divu, že o každé jejich vydané album bývá obrovský zájem. Jejich vystoupení v jabloneckém kulturním stánku bylo odměněno diváckým standing ovation a publikum tleskalo tak dlouho, až si doslova vynutilo další tři pecky. Následně však povstalo znovu a tak se protagonisté večera dočkali dvojnásobného  standing ovation, což se jen tak nevidí. A že jsou to nejen šikovní hudebníci, ale mají i dobré srdce a pomoc ostatním jim není cizí, pomáhají dlouhodobě neziskové organizaci ´Pomocné tlapky´, jejichž zástupci nabízeli ve foyer divadla originální dárečky a trička. Tady jablonečtí nezklamali a nebylo výjimkou, že si koupili hned několik triček najednou, aby tak finančně podpořili výcvik asistenčních psů pro postižené. A kdo vydržel, dostal jako bonus i podpis členů kapely, jejichž autogramiáda se rovněž setkala se značným zájmem přítomných.( ims)