Paní má se má, Jaro, Nádraží, Dárek vánoční, či jedna z nejkrásnějších písní, která byla kdy složena, jak podotkl  programový ředitel Country rádia a moderátor večera Pavel BEZI Bezouška, „Tam u nebeských bran“. Samozřejmě,  teď už každý ví, že je řeč o legendě české country hudby - Fešácích.

Kapela, která začínala pod názvem Greenes, slaví letos neuvěřitelné padesáté narozeniny a do Městského divadla v Jablonci se na jejich  koncert přišla podívat hezká řádka lidí. Diváci, patřící většinou mezi ty dříve narozené, zaplnili celé divadlo a tísnili se dokonce i na bidýlku. Odměnou jim byla notoricky známá parádní hudba, svěží humor samotných Fešáků i moderátora Bezoušky a skvělá vánoční atmosféra kulturního stánku. Legendy Fešáků - Robert Moucha, Jindra Malík i Tomáš Linka, zavzpomínali na bývalé kolegy, kteří již nejsou mezi námi a tak svou píseň mohl ze shora poslouchat i Wabi Daněk. Další hit patřil žijícímu kolegovi, Fandovi Pátkovi, který v sobotu 2. prosince slaví krásné osmdesáté narozeniny a na své si přišli i diváci, kteří o přestávce mohli napsat svá přání na připravené lístečky  a ve druhé půli se někteří z nich dočkali odpovědi na zvídavou otázku, či své oblíbené skladby. 

Hostem  Fešáků byla Hanka Mladá, která sklidila bouřlivé ovace a ty úplně největší si získala její skladba Půl a půl. Zpěvák skupiny Rekonvalescence, Jiří Halada, zase bravurně  vystřihl písně Jindřicha Šťáhlavského a všichni společně si i s publikem zanotovali koledu „Nesem vám noviny“, po níž následoval ohlušující potlesk a bardi naší country scény se od některých dokonce dočkali standing ovation.

"Ani nemůžu mluvit. Když zazpívali Tam u nebeských bran, rozbrečelo mě to. Znám je a poslouchám celý život a jsem ráda, že jsem je mohla vidět na vlastní oči. A to díky vnučce, která jejich vystoupení v Jablonci pečlivě hlídala a sehnala mi lístek," prozradila s úsměvem sympatická  sedmdesátnice  Zdena z Jablonce a okolostojící souhlasně přikyvovali. Není divu, že byl po skončení koncertu ve foyer divadla enormní zájem i o CD  nestárnoucí kapely.