Luxusním hudebním zážitkem nazval ředitel Městského divadla v Jablonci nad Nisou úterní koncert houslového virtuosa a Václava Hudečka. Ten v Jablonci vystoupil spolu s klavíristou Ivo Kahánkem a komorním souborem Barocco sempre giovane. V průběhu večera zazněly skladby  Wolfganga Amadea Mozarta, Jana Václava Stamice, Jakuba Jana Ryby, či Josepha Haydna, které přítomní milovníci vážné hudby oceňovali bouřlivým potleskem. Neuvěřitelně lehké, radostné  a hravé housle mistra Hudečka dokonale ladily s jeho rozzářeným úsměvem a my jsme museli dát řediteli Žurovi za pravdu. Zážitek to byl vskutku luxusní. Svého muže sledovala v první řadě herečka a spisovatelka Eva Hudečková, která z rukou houslisty převzala v závěru  nádhernou  kytici. Nelze opomenout emocionální projev klavíristy Ivo Kahánka, který rovněž jablonecké publikum ohromil. Kahánek, krom pravidelné spolupráce s Českou filharmonií a dalšími věhlasnými světovými tělesy, vystoupil dvakrát s filharmonií Berlínskou a to jako historicky teprve druhý našinec. V současnosti se o něm hovoří jako o nejúspěšnějším současném českém pianistovi. Komorní soubor, složený ze špičkových mladých profesionálních hudebníků Barocco sempre giovane, pak skvěle oba hudebníky podpořil a doplnil. 

Závěrečný koncert druhého ročníku festivalu - Město plné tónů, se dočkal dokonce dvojnásobného standing ovation, z čehož byli dojatí i samotní protagonisté. A my, kteří jsme sledovali celý ročník festivalu, musíme říci, že lepší tečku jsme si ani nedokázali představit.

Celý projekt se konal pod záštitou náměstka primátora, Mgr. Pavla Svobody, za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou a Státního fondu kultury ČR. Závěrečný koncert pak proběhl pod záštitou ministra kultury ČR Mgr. Daniela Hermana.