O tom, že je, letos šestadvacetiletá, Julie Svěcená nejenom dcerou slavného houslového virtuosa Jaroslava Svěceného, ale především rovněž talentovanou houslistkou, už ví každý milovník klasické hudby. Jablonecké publikum o tom přijela přesvědčit společně s Ladislavem Horákem (akordeon) a nadšené publikum jim zaslouženě po koncertě vyjádřilo své nadšení standing ovation.

A jaké skladby si pro nás mladá houslistka tentokráte přichystala? Z pódia zaznělo Pastorale z pera A. Schnittke, Grave J. Bendy či Sarabanda & Giga z partity č. 2 d - moll pro housle,  J. S. Bacha a Čtvero ročních dob A. Piazzolly.

Po pauze již patřilo jeviště především Astoru Piazzollovi, respektive jeho hudbě. Jedním z prvních propagátorů jeho hudby u nás je totiž právě Ladislav Horák. Krom toho, že miluje Piazzollu, je rovněž částečně Jablonečanem, jelikož má chalupu na Tanvaldsku, " Byl bych rád, kdybyste si po dnešním koncertu pamatovali aspoň to, že Astor Piazzolla byl  Argentinec, který změnil tango na koncertní tango, "! usmíval se akordeonista Horák, jenž doprovodil koncert osobitým humorem a ukázal tak, že hudebníci z oblasti klasiky nemusí být vždycky ´suchaři´. 

Poslední skladbou úžasného večera byla Brehme  G. Hermosy a o závěrečném bouřlivém aplasu jsem se již zmiňovala. " Hlavně o nich nic nepište, já bych byl rád, kdyby si tyhle dva mistry každý doma vyhledal  sám přes Google či Youtube. Hudba se musí poslouchat a tohle je hudba sakra dobrá. Možná si neodpustím jedinou poznámku. Julie Svěcená je totiž k tomu svému nadání ještě obrovsky půvabná," usmíval se spiklenecky Miroslav, který se vážné hudbě věnuje celý život a já si troufnu říct, že je jeho shrnutí naprosto přesné. Bravo. (ims)