Dáša Pecková (operní diva Dagmar Pecková) z Chrudimi přijela v klobouku s obří krempou dobýt svět a protože uměla zpívat a měla moc ráda notoricky známou operu J. Bisseta Carmen, velice ji oslovilo setkání se skutečnou španělskou Carmen (Bára Hrzánová). Asi tak by se dala ve stručnosti shrnout dějová osa příběhu Jana Jiráně a Miroslava Kořínka, který do Jablonce pod názvem Carmen Y Carmen přivezla JT Promotion.

Role dvou hlavních protagonistek jsou autorem psány přímo na tělo Dagmar Peckové a Báře Hrzánové a na výsledku je to znát. Vedle překrásných árií a osobité choreografie vyplula na povrch ještě jedna věc. A tou je živelnost obou dam. Tu bychom ještě předpokládali u Báry Hrzánové, operní pěvkyně Pecková však v sobě rovněž nezapře horkou krev a temperament. A tak se na pódiu zpívalo, tančilo, nešetřilo humorem a nefalšovanou zábavou a radostí a v publiku to zase řičelo smíchem a výkřiky bravo, a to bezmála po celou dobu sedmdesátiminutového představení. To se, díky obrovské vytíženosti dvou hlavních představitelek,  hraje pouze výjimečně a možná i proto byli návštěvníci po střechu zaplněného kulturního stánku napjatí, co jim tento netradiční divadelní formát nabídne.

"Já jsem uchvácena. Přenádherný zpěv mé oblíbené Dagmar Peckové a vynikající herectví Báry Hrzánové mě doslova dostaly. Vlastně se to dá říci i obráceně. Pecková skvěle hrála a Hrzánová perfektně zpívala. A fórků bylo všude plno. Hrozně ráda bych tuhle smršť viděla ještě jednou,"  popisovala nadšeně  Renata, která se na svéráznou podobu Carmen přijela podívat z více než sto kilometrů vzdáleného města. 

A stejně jako paní Renata na tom byli i ostatní diváci, kteří tleskali jako o život, v závěru samozřejmě vestoje a aplaus byl tak hurónský, že ho slyšela i dcera, která přijela pro svoji maminku a čekala na ni u parkoviště kousek od divadla. Bravo, dámy. (ims)