Jedním slovem - Paráda. Tak by se dal stručně charakterizovat koncert vítězů Mezinárodní pěvecké soutěže v operním zpěvu Jakuba Pustiny, který v Jablonci rozezněl divadlo v pondělí 9. května 2016.

Jedná se o soutěž pěvců do pětatřiceti let, jejíž finále se konalo o den dříve, v neděli 8. května v Jihlavě. V Jablonci se představila její vítězka, rozverná americká mezzosopranistka Melody Wilson, stejně jako korejská sopranistka Kyoung A Yim (3. místo) se svým řízným přednesem, stříbrný důstojný barytonista Slawek Kowalewski z Polska, kteří předvedli za doprovodu polského klavíristy Rafala Mokrzyckiego úžasné představení, jež odměnili diváci opakovaným, neutuchajícím potleskem a závěrečným standing ovacion.

Večerem provázel Jakub Pustina, který s humorem sobě vlastním popsal, o čem že ta konkrétní árie vlastně je a stručný děj opery, z níž pochází. V obraze tak byl opravdu každý a třešničkou na dortu byly herecké výkony pěvců, které by od nich čekal málokdo.

Atmosféra večera byla báječná, nechyběly výkřiky bravo a někteří diváci se dokonce neubránili polohlasnému zpěvu. „Prosím tě nezpívej tak nahlas,“ syčela dáma vedle mne na svého manžela, na což se jí dostalo odpovědi, že se těžko může ovládnout, když metr od něho zpívá jeho oblíbenou melodii Melody.

1. CENA - Wilson Melody - mezzosoprán (USA) *1980

2. CENA - Kowalewski Slawomir - baryton (Polsko) *1988

3. CENA - Yim Kyoung A - soprán (South Korea) *1983

Klavírní doprovod: Rafał Mokrzycki (Polsko)