Silný příběh, vypracovaný do nejmenších detailů, neuvěřitelný výkon Daniela Bambase a délka tři hodiny, která nemá hluchého místa. Takovou podívanou nabídlo včera v Městském divadle v Jablonci Městské divadlo Mladá Boleslav, když sem přivezlo historickou fresku Jeffreyho Hatchera Krás(k)a na scéně. Kulturní stánek shlédl excelentní zpracování hry o hledání vlastní identity, zasazené sice do Londýna roku 1662, kdy král Karel II. vydává zákaz hraní ženských postav muži, přesto však velmi nadčasové a stále platné.

Režie Petra Mikesky nabídla vynikající práci s hercem a  doslova vypiplaný příběh, který neměl chybu. Skvělým hereckým výkonům dominoval Daniel Bambas, jenž svou přenáročnou roli Edwarda  Kynastona zahrál s neuvěřitelnou přirozeností, a to včetně travesti scén, jenž bývají často oříškem.

Krás(k)a na scéně nabídla přítomným úchvatné tři hodiny s krásnou scénickou hudbou Zdeňka Dočekala, parádními kostýmy Agnieszky Páté - Oldak, funkčně postavenou scénou Michala Syrového, do poslední nitky dotaženou režií již zmíněného Petra Mikesky a především s obdivuhodnými hereckými výkony, přičemž závěrečná scéna z Othela byla doslova dechberoucí.

"Jsem úplně konsternován, nikdy jsem lepší divadlo nezažil. Na to, že mě původně děsila délka představení, bych si to dal teď rád ještě jednou. Poprvé v životě jsem v divadle nahlas křičel ´bravo´, nadšeně vyprávěl třicetiletý Daniel z Liberce a my s jeho slovy musíme souhlasit. Mladoboleslavské divadlo odvedlo skvělou práci a my děkujeme dramaturgii divadla jabloneckého, že nám tu takový zážitek zprostředkovala. Bravo. (ims)