Dalším bonbónkem, který si návštěvníci Městského divadla v Jablonci mohli vychutnat, se stala hudební komedie Divadla ABC Praha  60´s aneb Šedesátky. Autorský počin dvojice Jiří Janků - Petr Svojtka se v ní zaměřila nejen na tehdy nejuznávanější hodnoty první poválečné generace, mezi něž patřila láska, svoboda a radost ze života, ale zároveň pečlivě vybrala písně, které svou slávu zdaleka neztratily.

Manželka Veronika Gajerová a její dcera Lucie Pernetová se domnívají, že hlavě rodiny Hanuši Borovi zbývá už jen pár dní života a rozhodnou se investovat rodinné jmění do zážitku, navozujícího pocit návratu do doby let šedesátých. Jenže agentura je podvodná a manžel není na sklonku života...

Výlet do šedesátek nabídl báječnou atmosféru té doby, její ideály, víru v radostný život i krásnou atmosféru. Právě intenzivní  pocit  tehdejších let, tedy, že je všechno možné, staví tvůrci do kontrastu s nynějším pragmatismem, strachem a netolerancí. Pro mladší ročníky nechybí pečlivé přiblížení jednotlivých situací, které je více, než dostatečné. Pochválit musíme scénu Jaroslava Milfajta i choreografii Martina Paceka. Aranže a hudební nastudování má na svědomí Jiří Janouch.

Každopádně skvělé hudební komedii v režii Petra Svojtky nechybí lehkost, hravost, vtip a dobrá nálada, čemuž výrazně pomáhají jak herecké, tak pěvecké i taneční výkony protagonistů. "Já teda šedesátky nepamatuju, ale moje mamka jo a spokojené jsme obě. Bylo to moc fajn, tleskaly jsme, až nás bolely ruce. Člověk má hned pocit, že by cestou z divadla mohl tančit," usmívala se Iveta z Jablonce, která shlédla  představení se svojí maminkou. Její slova o potlesku potvrzujeme i my. Natřískané divadlo se mohlo uaplaudovat, čímž si nakonec vynutilo ještě hudební přídavek. (ims)